E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

kandidatet

KLP miraton katër kandidatë për dy vende në Prokurorinë e Posaçme

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi kandidatët për dy vende në Prokurorinë e Posaçme. Këshilli ka 4 pretendentë, Dritan Prençin, Vladimir Marën, Sotir Kllapin...

Kandidimet për Gjykatën e Lartë/KLGJ i dërgon presidentit emrat e 3 kandidatëve

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hapur ditën e sotme procedurat e kandidimit për në Gjykatën e Lartë. Procedurat janë hapur për tre pozicione të lira:...

Emrat/ Gara për kreun e “FBI-së shqiptare”, përzgjidhen 4 nga 8 kandidatët

Përzgjidhen 4 nga 8 kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Tashmë është ngushtuar gara për kreun e Byrosë Kombëtare mes katër kandidatëve....

EMRAT/ Kandidatët e BKH do përballen me “makinën e së vërtetës”

Tetë kandidatët për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit, do ti nënshtorhet testit të Poligrafit, njohur si “makina e së vërtetes”. Ky test do...

KED paraqet listën me 5 kandidatët për kreun e ILD, ja kush kryeson renditjen

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) ka dërguar në Kuvend listën me kandidatët për Inspektor të Lartë të Drejtësisë (ILD). I pari në garën për...

KLGJ-ja cakton 4 relatorë për kandidatët jashtë sistemit gjyqësor

Ilir Panda, Ervin Pupe dhe Sokol Sadushi kanë kaluar Vetting-un e Këshillit të Lartë Gjyqësor, dhe sot pritet pikëzimi i tyre për emërim në...

Punët e para që kanë bërë dhjetë kandidatët për president të SHBA-së

Të jesh një kandidat presidencial përfshin udhëtime pa ndalesë, të takosh njerëz nga të gjitha aspektet e jetës, të kesh paraqitje të rregullta në...

KLP zyrtarizon 3 kandidatët për kryeprokuror

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar listën finale me 3 kandidatët, që kalojnë fazën e parë të përzgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm. Në garë...

Emrat/ Kush janë kandidatët që iu ndalohet gara për në Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka bërë publike emrat e të gjithë kandidatëve që skualifikohen nga gara për në Gjykatën Kushtetuese. Për rrjedhojë, KED skualifikoi...

Në listë 21 emra, kush janë kandidatët që kërkojnë post në Gjykatën e Lartë

Ka përfunduar gara për kandidatët jo gjyqtarë, që synojnë tre vende në Gjykatën e Lartë. Ndër 21 emrat e publikuar, gjenden edhe emrat e...

Të fundit

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...
WhatsApp KONTAKTO TT