E enjte, 26 Nëntor, 2020
0 C
Tirana

Etiketa

kanabis

Foto/ Në fermën e kanabisit të aktorit shqiptaro-amerikan, Jim Belushi

Ndërkohë që në Shqipëri është hapur debati për legalizimin e kanabisit, një shqiptaro-amerikan e mbjell dhe e tregton atë publikisht. Bëhet fjalë për aktorin e...

Kultivuan kanabis në malin e Gomenit, ekzekutohen 14 masa sigurie

14 masa sigurie janë ekzekutuar në kuadër të operacionit policor të koduar “Gomeni", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve...

Kanabis dhe armë në banesë, arrestohet 59-vjeçari në Mirditë

Një 59-vjeçar është arrestuar nga forcat e policisë në Mirditë. Në banesën e shtetasit N.GJ, në fshatin Kaçinar, u gjetën 17 kg kanabis, dhe një...

Sandër Lleshaj zbulon marrëdhënien që ka me Sali Berishën

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka zbuluar marrëdhëniet që ka me ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berishën. Ai është pyetur se se si i komenton...

Me ne prej 10 mijë vitesh, pse duhet de-kriminalizuar përdorimi i kanabisit

Nga: Stephen E.Nash “Sapiens” Në qershor të këtij viti, industria e marijuanës rekreative dhe mjekësore në shtetin tim të lindjes, Kolorado shënoi 199 milion dollarë...

“1300-1600 euro kilogrami”, Artan Hoxha publikon videon nga parcela me kanabis brenda stallës me lopë

Gazetari Artan Hoxha ka nxjerrë ‘live’ disa imazhe të regjistruara në zona të ndryshme të vendit, ku shihen parcela të mbjella me kanabis. Hoxha...

277 doza me kanabis gati për shitje, pranga dy të rinjve në Shkodër

Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë në Shkodër. Shtetasit B.Ç, 22 vjeç dhe I.S, 25 vjeç kishin 277 doza kanabis gati për...

Kanabis në afërsi të stanit, pranga 44-vjeçarit në Poliçan

Një 44-vjeçar është arrestuar në kushtet e flagrancës në fshatin Teman të Poliçanit. Shtetasi Sh.S, kishte kultivuar kanabis në afërsi të stanit të tij. ''Në përfundim...

Eliminimi për kanabis/ Ndalohet babai i autorit që dyshohet se ka vrarë dy kushërinjtë

I  ati i Danjel Pepajt, shtetasi Rrok Pepaj është ndaluar nga blutë e Shkodrës, dhe aktualisht ndodhet në komisariat. Rrok Pepaj është ndaluar në...

Kanabis në banesë gati për shitje, arrestohen 2 persona në Mirditë

Dy persona janë arrestuar në kushtet e flagrancës në Mirditë. Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit GJ.V, 53 vjeç në fsharin Katund i Vjetër, policia...

Të fundit

Reali “trullos” Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Përfundojnë ndeshjet e katërta në grupe të Champions League. Reali ka mundur Interin në “San Siro” me rezultatin e pastër 0-2. Ndeshja u zhbllokua...

Maradona ndërroi jetë, 5 fëmijët e tij “në luftë” për milionat

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si...

Zgjedhjet/ Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Teksa ka qenë i ftuar...

Gjermania zgjedh më 26 shtator 2021, pasuesin e Angela Merkel

Qeveria gjermane vendoi të mërkurën që më 26 shtator 2021 të zhvillojë zgjedhjet e përgjithshme për të zgjedhur kreun e ri të ekzekutivit që...

OKB: Dhuna e burrave ndaj grave është gjithashtu një pandemi

Në të gjithë botën të mërkurën u shënua Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave. Në shumë vende gratë thanë se bllokimet për shkak...