E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

U kap me kan*bis, gjykata merr vendimin për djalin e vogël të Azem Hajdarit

Djali i Azem Hajdarit është liruar nga qelia, pasi ditë më parë u kap me doza kanabisi. Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë ‘detyrim paraqitje’ për djalin e ish-liderit të Dhjetorit, Azem Hajdari, i cili mban të njëjtin emër.

Sot në Gjykatën e Elbasanit, trupa gjykuese vendosi të lirojë edhe mikun e tij, Ergi Gjumsi. Azem Hajdari u kap nga Policia e Elbasanit, teksa posedonte 5 doza kanabis në makinë. Të rinjtë ishin duke udhëtuar me një mjet luksoz “Audi” në qytetin e Elbasanit, ku u ndaluan për një kontroll nga policia në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji me disa gramë kanabis.

Policia thotë se makina drejtohej nga 21-vjeçari Ergi Gjumsi, ndërsa Azem Hajdari, 23-vjeç, dhe dy të rinj të tjerë ishin pasagjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...