E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

Juventusit

Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta legjenda e kombëtares italiane

Ka ndërruar jetë ditën e sotme legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi. Mediat italiane bëjnë me dije se që prej vitit 2018, Anastasi vuante...

E kryer/ Kampioni i botës i bashkohet Juventusit, me parametra zero

Nuk ka më dyshime, Adrien Rabiot, do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit. Ish-mesfushori i PSG-së do t'i bashkohet kampionëve të Italisë. Gazetari...

Detajet/ E bindi Ronaldo, ja sa do t’i kushtojë De Ligt Juventusit

Matthijs de Ligt është shumë pranë firmës me gjigantin italian, Juventusin. Tashmë të gjitha medit raportojnë se gjithçka është gati dhe mbetet vetëm që...

Sarri trajner i Juventusit, zbardhen detajet e kontratës

Nuk ka më asnjë dyshim, Maurizio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit. Pas largimit të Massimiliano Allegri, tekniku italian është favoriti...

Bayerni e ka seriozisht, ofron shifrën tunduese për yllin e Juventusit

Bayern Munich kërkon të kthehet sërish në majën e futbollit evropian dhe për këtë synim revolucioni në skuadër ka filluar me largimin e Robben...

Guardiola “JO”, ja kush do të jetë trajneri i ri i Juventusit

Mauricio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit. Sipas mediave angleze mes trajnerit aktual të Chelsea dhe klubit italian është arritur një...

Tjetër refuzim, trajneri italian i “mbyll derën” Juventusit

Një emër që e njeh mjaft mirë kampionatin italian flitej se do të zëvendësonte Massimiliano Allegrin te Juventusi. Bëhej fjalë për ish-trajnerin e Napolit,...

Tifozët e Juventusit shpresojnë, Barzagli sjell në Torino Paul Pogba

Juventus festoi nj natë më parë titullin e tetë kampion të Serie A radhazi, pas barazimit e Atalantën. Një ndeshje me shumë emocion, jo...

Shqiponja “fluturon” në Milano, ja çfarë bën Spalletti pas Juventusit (Foto)

Simboli i shqiponjës është kthyer në modë në Europë dhe në botë ku shqiptarët janë të shpërndarë dhe jetojnë me familjet e tyre. Dashuria...

SPAL i shtyn festën Juventusit, bën përmbysjen e madhe (Video)

Juventus nuk ka arritur të festojë titullin kampion, pasi SPAL ka zhvilluar një ndeshje të madhe dhe ka mposhtur bardhezinjtë. Kjo ishte humbja e...

Të fundit

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...