Futboll

Detajet/ E bindi Ronaldo, ja sa do t’i kushtojë De Ligt Juventusit


               Publikuar në : 16:46 - 24/06/19 Enno

Matthijs de Ligt është shumë pranë firmës me gjigantin italian, Juventusin. Tashmë të gjitha medit raportojnë se gjithçka është gati dhe mbetet vetëm që të hidhet firma që De Ligt të quhet juventin.

Ajax do të fusë në arkat e veta plot 70 milionë euro, shumë që me gjithë bonuset mund të shkojë 80 milionë euro.

Lojtari do të përfitojë 12-13 milionë euro rrogë në sezon, duke e bërë kështu 19-vjeçarin, futbollistin e dytë më të paguar në Itali.

Mësohet se lojtari është bindur natën e finales së Ligës së Kombeve, kur Ronaldo i ka bërë ftesë atij të zgjedhë Juven. Gjithashtu dhe rroga ishte e parefuzueshme nga holandezi.

Ditët në vazhdim do të bëhet dhe zyrtarizimi, kështu që në Itali, De Ligt tashmë e bëjnë juventin.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT