E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

jozefina topalli

“Minë me sahat”, Topalli ngre alarmin: Borxhi më i rrezikshëm se pandemia

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka ngritur alarmin se borxhi publik po kthehet në një rrezik më të madh se sa pandemia e COVID-19. Në një...

Patozi: Në zgjedhje, shkojmë me listë të përbashkët me Topallin

Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, në një intervistë për ''RTSH''-në ka folur për alternativën që së bashku me anëtarët e tjerë synojnë...

Stina e partive të reja dhe e qasjeve të vjetra opozitare

Nga: Alfred Peza Gjykata e Tiranës regjistroi orët e fundit, partinë e re “Lëvizja për Ndryshim”, të ish kryeparlamentares Jozefina Topalli. Pak javë më parë,...

Topalli: PD nuk është Basha, ai tradhtoi demokratët

Ish-kryeparlamentarja, dhe tanimë kryetarja e partisë Lëvizja për Ndryshim, Jozefina Topalli thotë se Partia Demokratike nuk identifikohet me kreun e saj, Lulzim Basha. Për Topallin,...

Regjistrohet në gjykatë partia e Jozefina Topallit

Partia e Jozefina Topallit, "Lëvizja për Ndryshim" është regjistruar sot në gjykatë. Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, do të garojë në zgjedhjet parlamentare që...

UÇK-ja/ Topalli “thirrje” Bashës: Ndershmëri të thuash të vërtetën

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, prej disa javësh ka prezantuar forcën e saj të re 'Lëvizjen për Ndryshim' dhe është rikthyer vrullshëm në skenën politike. Ajo që...

Lulzim Basha nuk mund të jetë përjetësisht hija e vetvetes

Nga: Alfred Peza Të kërkosh që ta kapësh sot Lulzim Bashën e ta kryqëzosh për mëkatet e tij, është një nga lojërat më rraskapitëse në...

Topalli: Partitë sot janë të korruptuara, Rama komod për mandatin e 3-të

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka deklaruar se partitë politike sot janë të korruptuara, ndryshe nga 15 vite më parë. E ftuar në emisionin “Përballë”...

Topalli e prerë: Pa hequr Bashën nuk ikën Edi Rama

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e cila ka qenë numri 2 i PD është larguar nga kjo parti për shkak të Lulzm Bashës. Në...

“Je një dezertor”, Topalli-Bashës: Kush përfitoi nga dhurimi i bashkive?

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka komentuar situatën politike në vendin tonë pak muaj para zgjedhjeve. Ajo i është drejtuar kreut të PD-së Lulzim Basha,...

Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...