E enjte, 21 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Topalli i sulmon të gjithë: Rama, Basha dhe Meta janë bashkë

Jozefina Topalli: ”Do vendoset jo cili do të jetë qeveria dhe mazhoranca e ardhme por cili do të jetë fati i Shqipërisë për dekadën e ardhshme. Në varësi të vendimit që shqiptarët do të shohim nëse Shqipëria do të vijojë drejt një krize parmanente apo do të gjejnë kurajon për të mbyllur një kapitur tre dekadash dhe për të nisur një rrugë të re. Nëse shqiptarët e kanë brenda vetes nevojën për të ndryshua kanë mundësi që të zhvillojnë dhe të përcjellin një votë proteste ndaj tre kryetarëve, një votë ndryshimi.

Kam takuar shumë qytetarë që më bëjnë të kem shpresë shumë. Nëse do të rrini në shtëpi dhe nuk do të votoni kundër Edi Ramës, Ilir Metës, Lulzim Bashës të cilët janë bashkë dhe kanë qenë gjithmonë bashkë dhe kanë vazhduar të projektojnë veten në një aleancë ekonomike, politike dhe të natyrave të tjera Shqipëria do të precipitojë në korrupsion në një kalbësire politike në një mungese përfaqësimi dhe në një krizë ekonomike akoma dhe më të vështirë.’’

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çmimi Nobel në ekonomi-ide të reja mbi tregun e punës dhe pagën minimale

Nga: Adrian Civici Çmimi Nobel në ekonomi për vitin 2021 ju akordua tre ekonomistëve të shquar, përfaqësues të ekonomisë eksperimentale: David Card, Joshua Angrist dhe...

Dy satelitët e Shqipërisë në hapësirë/A po imiton Rama projektin e Erdoganit?

Dy satelitët e Shqipërisë do të lëshohen në hapësirë në mars dhe qershor. Kryeministri Rama publikoi një video, ku diskutohet për planin e qeverisë...

Dhunoi kryebashkiakun e Selenicës, pranga 57-vjeçarit. Dalin dyshimet e para

Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi akuzohet se ka goditur kryetarin e Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj. Pas hekurave...

Shto ujë e shto…komisione

Nga: Skënder Minxhozi Lulzim Basha po përpiqet të krijojë një axhendë paralele me "Foltoren" e Sali Berishës, e cila po gërryen prej javësh jo vetëm...

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...