E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

javë

Koronavirusi në Shqipëri/ Pipero rrëfen se pse kjo javë është vendimtare

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka komentuar situatën e krijuar nga koronavirusi në vend, teksa theksoi se kjo javë pritet të jetë vendimtare. Sipas Piperos pikërisht...

“Javën e dytë do kemi numër më të madh të personave të prekur nga koronavirusi”

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka deklaruar për emisionin “Real Story” se javën e dytë do të ketë një numër më të madh...

Shtyhet ndeshja e fundit e kësaj jave në Seria A

Ndeshja e fundit e kësaj jave në Serie A, Sampdoria-Verona, është shtyrë për shkak të koronavirusit. Përgjatë një konference për shtyp, Guvernatori i Ligurias, Giovanni...

Policia Rrugore kontrolle blic, ja sa drejtues mjetesh ka arrestuar për një javë

Për vetëm një javë Policia Rrugore ka mundësuar arrestimin e 85 shoferëve. Raportohet se disa prej këtyre të fundit nuk kanë qenë të pajisur me...

Ja si pritet të jetë moti këtë javë në vendin tonë

Kjo fundjavë u mbyll me reshje shiu afatshkurtra në zonat fushore dhe reshje dëborë në zonat malore. Por këtë javë, sipas sinoptikanëve shiu do të...

Dëshmitarët në javën e dytë të seancave për shkarkimin e Trump

Seancat dëgjimore që synojnë shkarkimin e Presidentit Donald Trump po hyjnë në javën e dytë, me dëshmitarë të rëndësishëm, të vendosur për të dëshmuar...

Javë e mbushur me beteja politike/ Çfarë pritet të ndodhë me Britaninë

Britania po përgatitet për një javë të mbushur me beteja politike, të cilat mund të rezultojnë vendimtare për daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian....

Goditi këtë javë Evropën, ja ku zhvendoset i nxehti ekstrem

Vendet nordike po regjistrojnë temperatura të larta, ndërsa i nxehti ekstrem që goditi këtë javë Evropën po zhvendoset drejt Veriut, duke krijuar në disa...

Temperatura përvëluese, ja ditët më të nxehta të kësaj jave

Kjo javë që sapo nisi do të ndikohet nga masa ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut të cilat do të ushtrojnë...

“Kjo javë përcakton 10-15 vitet e ardhshme”, çfarë paralajmëron Basha?

Pasditen e sotme Partia Demokratike mblodhi Këshillin Kombëtar ku temë diskutimi nga Kryesia e partisë ishte krijimi i Aleancës Qytetare për mbrojtjen e demokracisë...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...