E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Shtyhet ndeshja e fundit e kësaj jave në Seria A

Ndeshja e fundit e kësaj jave në Serie A, Sampdoria-Verona, është shtyrë për shkak të koronavirusit.

Përgjatë një konference për shtyp, Guvernatori i Ligurias, Giovanni Toti, theksoi se do të ishte mjaft e rrezikshme që kjo ndeshje të luhej me tifozë.

Në vijim, Federata vendosi që masat të ishin edhe më drastike dhe ndeshja e cila ishte parashikuar të luhej mbrëmjen e së hënës, të shtyhej.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...