E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

Izraeli

Izraeli shpreson të nënshkruajë marrëveshje me një tjetër vend arab

Përfaqësuesi i përhershëm i Izraelit në OKB, Gilad Erdan, ka deklaruar se shpreson se Izraeli do të nënshkruajë marrëveshje normalizimi edhe me një vend...

Njohja e Kosovës nga Izraeli/ Cakaj takon ambasadorin Noah Gal Gendler

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Izraelit në Shqipëri, Noah Gal...

Trump njofton arritjen e një tjetër marrëveshjeje historike

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, bën me dije se një tjetër marrëveshje historike është arritur ditën e sotme. Përmes një postimi në Twitter, Trump njofton...

Sikur Kosovën ta njihte Izraeli

Nga Artan Fuga Në nënshkrimin e marrëveshjes midis Serbisë dhe Kosovës, anës tavolinës së Presidentit Trump në Uashington, në tekst nuk kishte sigurisht një artikull...

VIDEO/ Momenti historik kur Netanyahu i jep Hotit lajmin për njohjen e Kosovës nga Izraeli

Mediat kosovare kanë publikuar pamjet nga momenti kur kryeministri i Izraelit i jep Avdullah Hotit lajmin për njohjen e Kosovës nga vendi i tij. Ngjarja...

Zbulohet shteti që ka njohur zyrtarisht pavarësinë e Kosovës

Izraeli është shteti më i fundit që ka njohur pavarësinë e Kosovës. Sipas Reuters, presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka konfirmuar se Kosova dhe Izraeli...

Delegacionet e larta amerikano-izraelite nisen drejt Emirateve

Delegacione të nivelit të lartë nga Shtetet e Bashkuara dhe Izraeli u nisën të hënën nga aeroporti Ben-Gurion i Izraelit për një vizitë në...

Trump bind Izraelin dhe Emiratet të normalizojnë marrëdhëniet

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe arritën një marrëveshje historike paqeje, kjo falë ndërmjetësimit të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. Kjo marrëveshje do të çojë...

Arrihet marrëveshja/ Greqia, Qiproja dhe Izraeli bëhen bashkë kundër Turqisë

Greqia, Qiproja dhe Izraeli kanë firmosur ditën e sotme një marrëveshje të përbashkët për projektin e gazsjellësit “East Med”. Ky projekt parashikon furnizimin me deri...

Izraeli burgos aktivisten palestineze pa e gjykuar

Ushtria izraelite ka vendosur të burgos një aktiviste palestineze për 4 muaj pa e gjykuar në bazë të procedurës ligjore të njohur si “ndalim...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...