E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

interviste

”Kam qarë shumë”/ Rrëfehet Mesi: Mund të largohem nga Barcelona

E shkuara, e tashmja dhe e ardhmja. Lionel Mesi rrëfen jetën dhe planet për të ardhmen në një intervistë për gazetarin katalanas Xhordi Evole....

A flet sot me Fatos Nanon? Ja si përgjigjet kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka treguar se vijon të komunikojë me ish-kryeministrin Fatos Nano. Gjatë një interviste për “Opinion”, në zyrën e tij, Rama u...

”Pyes veten nëse njerëzit do më duan akoma”/ Intervista e fundit e Maradonës

Diego Armando Maradona u nda nga jeta dhe bota nuk është më e njëjta. Për Argjentinasit dhe për shumë adhurues të futbollit në të...

Edi Reja: Më kërkojnë të qëndroj këtu deri në moshën 80-vjeçare

Edi Reja duket se nuk e kishte menduar seriozisht mundësinë që të ngjitej në Ligën B me Shqipërinë. Trajneri e ka pranuar hapur këtë në...

Ali Ahmeti sërish për intervistim para Gjykatës Speciale

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, do të intervistohet edhe sot nga Gjykata Speciale. Bëhet me dije se intervistimi i tij do të nisë në orën...

VIDEO/ Po zhvillonte një intervistë, gazetarja arabe përplaset në tokë nga shpërthimi në Bejrut

Mediat e huaja vijojnë të publikojnë video të reja të impaktit që ka pasur shpërthimi në Bejrut. Videoja e radhës e publikuar nga BBC, tregon...

Thaçi hyn në Gjykatën Speciale, kush është avokati amerikan që e mbron

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Gjykatën Speciale të Hagës, ku është pritur nga mbështetës dhe simpatizantë të shumtë. Në një dalje të...

Thaçi mbërrin në Hagë/ Çfarë tha ai pak para se të nisej

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tashmë ka arritur në Hagë, aty ku nesër do të intervistohet nga Prokuroria Speciale. Thaçi u nis sot drejt qytetit...

“Moikom Zeqo, shembull se si duhet të sillen parlamentarët shqiptarë”

Profesor Et’hem Ruka ka dhënë një intervistë ku ka folur për akademikun e njohur, Moikom Zeqo, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë. Ish-ministri...

Duka intervistë për median italiane: Me Rejën mund të përsërisim suksesin e De Biazit

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për median italiane “Tutto Mercato Web”, ku ka folur për kompeticionet evropiane dhe për futbollin...

Të fundit

Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë lodhur prej tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit i quajti memexhinj aleatët e demokratëve. Basha thotë se...

Ndodhej në arrest shtëpie, arratiset këngëtarja Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina, e cila ndodhet nën masën “arrest shtëpie” është arratisur nga banesa në të cilën qendronte. Mësohet se një patrullë e policisë së...

Nuk i lejohet kandidimi, Kurti: S’jam në dijeni, kryesoj listën e Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është ka reaguar në lidhje lidhur me përgjigjen që Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dhënë KQZ-së për...

Fundosja e “Wilhelm Gustloff”, tragjedia më e madhe detare e të gjitha kohërave

Titaniku, është tragjedia detare më e përmendur, por nuk është tragjedia më e madhe në histori. 33 vite më vonë, do të mbytej në...

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol

Teksa pritet inaugurimi i Joe Biden si President i 46-të i SHBA-ve, një befasi ka ndodhur shumë afër Capitol, pikërisht në Gjykatën e Lartë. Stafi...