E diel, 31 Maj, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Inspektorët

Pas izolimit, çfarë pritet të ndodhë të hënën? Shkëlqim Hajdari flet pa ‘doreza’

Kryeministri Rama mbylli të gjitha restorantet, baret, klubet, fasoneritë, call center-at, si një masë për parandalimin ndaj koronavirusit. Në kohën kur e tërë bota...

Trajtim financiar për policët, gardistët dhe inspektorët para daljes në pension

Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e djeshme projektligjin për Reformën në Policinë e Shtetit. Qeveria vendosi që të japë trajtim financiar për punonjësit...

Shpërthimi i fuqishëm në Lezhë me 7 të plagosur, bllokohet pika e karburantit

Inspektorët e ISHTI-t kanë vendosur të bllokojnë pikën e karburantit në superstradën Lezhë-Laç, e cila shpërtheu tre ditë më parë, e nga ku mbetën...

Gjobat për duhan, inspektorët tejkalojnë kompetencat

Emisioni BOOM i është rikthyer rastit të Hysni Kokës në Durrës, i cili ka marrë një gjobë prej 3 mln lekësh nga inspektorët e Beratit...

Inspektorët e AKU-së marrin 100 mijë lekë ryshfet për të “mbyllur sytë”

Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit...

23 % e bizneseve pohuan se inspektorët kërkojnë ryshfet

Inspektorët e agjencive dhe inspektorateve të ndryshme gjithmonë kanë qenë në shënjestrën e akuzave për korrupsion, por një anketim i qeverisë nëpërmjet Ministrisë së...

“Lufta” antiduhan/Inspektorët realizojnë 886 kontrolle, 12 gjoba

Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor ka vendosur nxjerrë këtë të diel inspektorët në terren dhe ka paralajmëruar zero tolerancë për bizneset që shkelin ligjin. Pas kërkesës së...

Të fundit

Manastirliu: Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook tregon se çfarë do të hapet nga data 1 Qershor, pra nga...

Akuza e PD për Ramën në Paris, reagon zyra e kryeministrit

Pas akuzave të ngritura sot nga PD, se Kryeministri Edi Rama gjatë një fundjave në Paris ka përdorur avionin e “Air Albania” si një...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...
WhatsApp KONTAKTO TT