E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

infektim

Real Madrid/ Pas Benzemas, një tjetër futbollist infektohet me koronavirus

Futbollisti austriak, David Alaba është infektuar me Covid-19 një javë pasi u zyrtarizua si lojtar i Realit të Madridit. Lajmin e bëri të ditur vetë...

Infektohen Lojërat Olimpike, dy rastet e para tek atletët në Tokio

Më pak se një javë para fillimit të Lojërave Olimpike, kanë dalë dy atletë e parë pozitivë për koronavirus në Fshatin Olimpik të Tokios,...

‘Është i pamëshirshëm’/ Gazetarja infektohet me variantin Delta pas vaksinimit

Gazetarja e medias prestigjoze E!News, Catt Sadler është infektuar me variantin "Delta" pasi ishte vaksinuar kundër koronavirusit me të dyja dozat. Lajmin e bëri të...

Kujdes, ja si mund të infektoheni me Covid-19 nga frekuentimi i autobuzëve

Nga: Viola Rita “Wired.it” Ndoshta dikush do të ketë lexuar ditët e fundit lajmet mbi praninë e gjurmëve të ARN virale të koronavirusit Sars-Cov-2 në...

Kina regjistron rastin e parë me Covid-19, pas marrjes së dy dozave të vaksinës

Kina ka regjistruar një person  të infektuar me Covid-19, që prej muajit shkurt. Gruaja e identifikuar me mbiemrin Liu, kishte marrë dy dozat e...

Pandemia jashtë kontrollit në Mal të Zi, çdo 2 minuta infektohet një person

Instituti i Shëndetit Publik i Malit të Zi, deklaron, se "ne nuk e kontrollojmë dot më pandeminë". Çdo 2 minuta në Mal të Zi...

Sa i madh është rreziku i infektimit me koronavirus në natyrë?

Mundësia e infektimit në natyrë nga virusi është dukshëm shumë më e ulët se sa në mjediset e mbyllura – qoftë nga varianti fillestar apo...

Britania e Madhe infekton vullnetarë me koronavirus

Për ta kuptuar më mirë koronavirusin, Britania e Madhe do të infektojë qëllimisht me patogjenin njerëz pjesëmarrës në test. Kërkohen deri në 90 vullnetarë...

Pipero: Ankthin dhe pagjumësinë i kisha pjesë të betejës me koronavirusin

Mjeku Pëllumb Pipero tha se njësoj si shumë pacientë të tjerë që ia kanë rrëfyer, ka pasur ankth dhe pagjumësi gjatë periudhës që ka...

U infektua pasi mori vaksinën, flet për herë të parë mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku Pëllumb Pipero ka treguar se është mjekuar në kushte shtëpie pas infektimit me Covid-19. I ftuar në “Open”, Pipero tha se ka lexuar në...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...