E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

ilirjan celibashi

Celibashi:83 mijë vota të pavlefshme, analizë se sa ndikoi fleta e votimit

Ilirjan Celibashi: “Me fletët varet si është organizuar informacioni. Një gjë mund ta them me siguri, jo vetëm për kohën që patëm në dispozicion,...

Celibashi: Komisionerët dhe numëruesit të vazhdojnë numërimin pa ndërprerje

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi bëri me dije se procesi i numërimit të votave për kandidatët, drejt fundit. Aktualisht, po vijon numërimi...

Celibashi: Kush tjetërson votën e kandidatit, 7 vite burg

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka deklaruar se cenimi i votës së çdo kandidati do të pasojë me sanksion penal, me një dënim...

Celibashi: Pjesmarrja në zgjedhje 45.72%, PS fiton 74 mandate ndërsa PD 59

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi informoi opinionin publik lidhur me ecurinë e deritanishme të procesit të numërimit të votave. Në një deklaratë për mediat,...

Celibashi: Mbyllet tërësisht numërimi në Libohovë, Pustec dhe Njësinë 10

Kryetari i KQZ, Ilirjan Celibashi, dha informacione lidhur me procesin e numërimit të votave për zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Celibashi...

Ilirjan Celibashi: Votimi po shkon i qetë dhe me probleme të rralla teknike

Ilirjan Celibashi: “Situata e votimit është e qetë & me shumë pak problematikë teknike. Ftoj kandidatët për deputet, e në veçanti udhëheqësve politik &...

A do të kemi zgjedhje të pakontestuara? Ja si përgjigjet Celibashi

Në 30 vite demokraci, zgjedhjet në vend janë zhvilluar me një klimë të tensionuar politike, dhe shpeshherë kanë qenë të kontenstuara. Por, a do të...

Celibashi: Vota i shkon partisë/koalicionit edhe nëse votoni vetëm kandidatin

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Ilirjan Celibashi u shpreh se janë marrë të gjitha masat e duhura me qëllim që gjithçka të...

Celibashi jep sqarimet e fundit: Ja 3 mënyrat si duhet votuar

Kreu i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, sqaroi për herë të fundit qytetarët, në lidhje me mënyrën e votimit ditën e nesërme. Në një...

Celibashi: Informova Soreca-n dhe Kim mbi masat e marra për 25 prillin

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Ilirjan Celibashi zhvilloi një takim me ambasadorin e BE- në Tiranë, Luigi Soreca, dhe ambasadoren amerikane, Yuri...

Të fundit

Si jemi bërë kështu, kaq absurd

Nga: Artan Fuga Ikim nga Kukësi në Londër, sepse Kukësi nuk ka zhvillim dhe nuk siguron punë, etj. Ikim në Londër. Qeveria ndërton aeroportin në Kukës që...

Koronavirusi/ 5 raste të reja nga 4 mijë testime në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vend vijon të mbetet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 5 raste të reja me Covid-19, nga 4.064...

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi kalon në ekipin e parë tek Shalke 04

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi nënshkroi kontratën e tij të parë si profesionist me “mbretërorët” gjermanë të Shalke 04-ës. 23-vjeçari u bashkua me skuadrën...

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...