E martë, 18 Maj, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Hetimi

Dalin detaje nga hetimi / Vrasja e Xhuvanit në Elbasan mund të shmangej

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka nisur zyrtarisht procedim penal ndaj dy zëvendësdrejtorëve të Policisë së Elbasanit, Albert Nushi dhe Niko Palla,...

Brazil/ Punonjësit e shëndetësisë kërkojnë hetimin e Bolsanaros

Punonjësit e kujdesit shëndetësor në Brazil i janë drejtuar Gjykatës Penale Ndërkombëtare duke i kërkuar të hetojë qeverinë e Presidentit Jair Bolsonaro për krime...

Hetimi për Bylis-Tirana, pse Halili nuk u paraqit në FSHF

Një pjesë e rëndësishme e vlerësimit të integritetit të takimit të luajtur më 2 korrik mes Bylisit e Tiranës do të bëhet pas dëshmisë...

Vendimi i SPAK për të mos hetuar ‘dosjen 184’/PD : Pengon hapjen e negociatave

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj është shprehur se mos hetimi i ‘dosjes 184’ nga SPAK tregon se ky institucion është kapur nga Partia Socialiste. Në një...

“Videoja e Lefter Allës”, ish-deputetja paralajmëron publikimin e rasteve tjera

Anëtarja e Kryesisë të LSI-së, Silva Caka ka komentuar videon ku pretendohet se shfaqet kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla duke konsumuar lëndë narkotike. E ftuar...

SPAK përfundon hetimin e dosjes së laboratorit të lëndëve narkotike në Has

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka përfunduar hetimet për të pandehurit e arrestuar për laboratorin e drogës në Has. Të pandehurit janë arrestuar më 19...

Prokuroria urdhër bashkisë Tiranë dhe policisë: Mos shembni asnjë objekt

Prokuroria e Tiranës i ka dërguar një shkresë bashkisë dhe policisë, duke i urdhëruar të mos bëjnë asgjë veprim pa miratimin e prokurorëve, në...

Të hënën nisin hetimet për shkaqet e rrënimit të banesave nga tërmeti

Pas situatës kaotike që krijoi tërmeti i 26 nëntorit, nisin hetimet për inspektimin e objekteve të rrënuar nga tërmeti. Dy ekipe nga Prokuroria e Durrësit...

Procesi hetimor ndaj Trump, nëntë zyrtarë të lartë dëshmojnë sot në Kongres

Komisioni i Zbulimit i Dhomës së Përfaqësuesve pritet të dëgjojë sot dëshmitë hetimore të disa zyrtarëve të lartë të sigurisë kombëtare, të cilët ishin...

Hetimi për shkarkimin e presidentit Trump, amerikanët janë të ndarë

Miliona amerikanë po ndjekin seancat dëgjimore në Kongresin amerikan lidhur me procesin për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Mike...

Të fundit

Aksidenti në Shkodër/ Viktimat janë dy, identifikohen të rinjtë

Janë identifikuar viktimat e aksidentit tragjik të ndodhur sot në Shkodër. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për “BalkanWeb” se kanë humbur jetën dy të rinjtë Erglis Delaj...

Shkodër/ Vras*ja e Mustafës, Policia shpall në kërkim autorin e dyshuar

Shkodër Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur më datë 15.05.2021, në lagjen Guerrile, Shkodër, ku u gjet i vrarë me armë zjarri shtetasi E. M. Shpallet...

Shkodër/ Aksident i rëndë, si pasojë humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Shkodër-Koplik, ku si pasojë e përplasjes së tre automjeteve në rrugën e...

Kapja e 400 kg kokainë, sekuestrohen edhe armë, para, celularë e kompjutera

Operacioni për kapjen e 400 kg kokainë në Kosovë, sekuestrohen edhe armë, para, celularë e kompjutera Policia e  Kosovës gjatë kontrolleve të thelluar që ka...

Faqet e para të gazetave europiane/ 18 maj 2021

Corriere della Sera : Restorante dhe sport, Italia rihapet. Corriere dello Sport:Juven apo Napolin, Alegri vendos! El Pais:Tensioni me Marokun shkakton krizë emigrimi në Cueta. Frankfurter Allgemeine...