Aktualitet

Prokuroria urdhër bashkisë Tiranë dhe policisë: Mos shembni asnjë objekt


               Publikuar në : 12:39 - 03/12/19 B H

Prokuroria e Tiranës i ka dërguar një shkresë bashkisë dhe policisë, duke i urdhëruar të mos bëjnë asgjë veprim pa miratimin e prokurorëve, në lidhje me banesat e dëmtuara nga tërmeti.

Në shkresë thuhet se Bashkia e Tiranës dhe policia duhet t’i vënë në dispozicion Prokurorisë listën me objektet e dëmtuara.

“Na vini në dispozicion listën e objekteve të dëmtuara. Procedimi penal nr 89. 6 ditë pas kësaj shkrese si policia dhe bashkia nuk kanë raportuar asnjë informacion në Task Forcën e prokurorisë për objektet e dëmtuara.

Për çdo lloj situate në të cilën është konstatuar dëmtim dhe është vendosur prishja e ndërtimit, të njoftohet paraprakisht Prokuroria, e cila vë në dispozicion grupin hetimor me qëllim kryerjen e hetimeve”, thuhet në shkresën e siguruar nga BalkanWeb.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT