E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

hajdut

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Deutsche Welle: 2020-ta vit i keq për vjedhësit

Pandemia Covid-19 ka goditur në Gjermani shumë vetë, e ndër ta edhe vjedhësit. Për shkak se tani shumë vetë punojnë nga shtëpia, rastet e...

14 herë i vjedhur, asnjëherë hajduti i kapur

Nga: Artan Fuga Dyqanet që ishin pronë publike, pra edhe të miat, m’i morrën dhe ua dhanë atyre që ishin shitës atje, pra atyre...

“Ora, parfume, syze, portofola e çanta dore”, kapet hajduti i rrezikshëm

Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit D.B., 38-vjeç, pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. 38-vjeçari është kapur në...

“Hajduti më i kërkuar”/ Më shumë se 100 grabitje, pranga shqiptarit në Gjermani

Policia gjermane ka arrestuar një 38-vjeçar shqiptar, pasi rezulton nga autoritetet atje si një nga hajdutët më të kërkuar në Gjermaninë jugperëndimore. Ai akuzohet...

Emri/ Grabitësi tenton të vjedhë dyqanin, godet me çekiç shitësen në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 45-vjeçar, pasi ka tentuar të grabisë një supermarket në Elbasan.  Ngjarja ka ndodhur në lagjen 5 majit të...

Basha: Sa më shpejt ta largojmë këtë kryeministër hajdut, aq më mirë

Pas takimit me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, kreu i PD-së Lulzim Basha foli për mediat lidhur me dy koncesionet e rrugëve Milot-Balldren dhe...

Kapet hajduti profesionist, vidhte kuletat e plazhistëve në Durrës

Blutë e Durrësit, në sajë të operacionit të koduar "Udhëtari", kanë arrestuar një 42-vjeçar, i cili vidhte lekët dhe sende me vlerë të udhëtarëve...

Basha shtron disa pyetje për Ramën: Pse hesht hajduti psiqik për bankomatin e tij?

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha së fundmi ka publikuar në rrjetin socal Facebook një pjesë të përgjimeve të publikuara nga gazeta gjermane “BILD”,...

Basha publikon videon ku shfaqet Rama: Shikoni si mashtron haptas hajduti psiqik

Kreu i PD-së Lulzim Basha së fundmi ka publikuar në rrjetin social Facebook një video në të cilën shfaqet kryeministri Edi Rama duke folur...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...