Kronikë

Emri/ Grabitësi tenton të vjedhë dyqanin, godet me çekiç shitësen në Elbasan


               Publikuar në : 22:16 - 18/09/19 Enno

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 45-vjeçar, pasi ka tentuar të grabisë një supermarket në Elbasan.  Ngjarja ka ndodhur në lagjen 5 majit të këtij qytetit.

Grabitësi identifikohet si Alert Çaroshi. Në momentin kur ka hyrë në supermarket, shitësja 29 vjeçare ka rezistuar duke paralajmëruar ardhjen e policisë dhe për pasojë, burri e ka goditur me çekiç në kokë.

Gruaja ka përfunduar në spital e gjakosur duke marrë mjekim, ndërsa mësohet se nuk ndodhet në gjendje të rëndë. Çaroshi rezulton si person që vuan nga shëndeti mendor.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT