E diel, 31 Maj, 2020
13 C
Tirana

“Ky është grusht shteti”/ Ngjela-Mediut: Unë gaboj shumë pak! Rama dhe Basha rrezikojnë

Më të lexuarat

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Ambasada Amerikane prezanton projektin për Shqipërinë, Manjani nxjerr prapaskenat

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka hedhur thumbin e radhës, pas publikimit nga Ambasada Amerikane në Tiranë të disa pamjeve për të ngritur sallën...

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Në Itali, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 111 persona si pasojë e koronavirusit. Kësisoj, numri total i viktimave shkon në 33,340. Autoritetet përkatëse...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

PD: Të gjithë kërkojnë shkarkimin e Ardi Veliut

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi deklaroi se një kryeministër normal do ta kishte shkarkuar menjëherë një drejtor policie që justifikon me prova të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Lëkundje tërmeti në Korçë

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në Korçë së fundmi. Raportohet se tërmeti me magnitudë 4.05 ballë i shkallës Rihter, ka pasur si epiqendër Libonikun e...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

Avokati i njohur Spartak Ngjela është përfshirë në një debat me kryetarin e Partisë Republikane, Fatmir Mediu dhe analistin Agron Gjekmarkaj. Këta dy të fundit fajësojnë qeverinë për krizën politike në të cilën ndodhet vendi dhe kushtet e reja që Gjermania i vuri Shqipërisë për hapjen e negociatave me BE-në.

Ndërkohë, Ngjela, teksa ishte i ftuar në “News 24” shfaqet i bindur se fajtor nuk është qeveria.

“Ku e di ti që këto s’kanë ardhur për shkak të një marrëveshjeje të brendshme mes Ramës dhe Bashës? Më dëgjoni me vëmendje, se unë gaboj shumë pak. Edhe Rama, edhe Basha, rrezikojnë”, tha avokati.

Pjesë nga debati:

Gjekmarkaj: Ka rënë shteti, e ka rrëzuar kjo qeveri

Ngjela: Jo, qeveria s’ka lidhje fare.

Gjekmarkaj: Kushtet ia vënë qeverisë, i kërkojnë të bëjë shtetin e së drejtës minimumi. Nuk ka shtet Shqipëria sot.

Mediu: Kjo nuk na bën të papërgjegjshëm. Jetojmë brenda kësaj vorbulle marrëdhëniesh. A e di avokat se banditët janë brenda sistemit. Kemi pasur shkelje të marrëveshjes që në fillim e vetmja gjë që u bë me konsensus ishte SPAK-u, për shkak të garancisë që dha SHBA.

Ngjela: Ku e di ti që këto s’kanë ardhur për shkak të një marrëveshjeje të brendshme mes Ramës dhe Bashës? Më dëgjoni me vëmendje, se unë gaboj shumë pak. Edhe Rama, edhe Basha, rrezikojnë.

Mediu: Ky është grusht shteti, gjithçka ka kaluar në duart e Ramës.

Ngjela: Më dëgjo mua, kam parë ambasadën amerikane që nxjerr skemat si e ka bërë ajo Reformën në Drejtësi. Doni të hyni në politikë, merrni shkopin shkoni, ama ata duan drejtësi, ju vënë kushte.

Mediu: Me Ramën nuk ka zgjidhje. Si tha Hitleri, kur i thanë se po shkatërrohet Gjermania, tha le të vriten. E keni parë Ramën në “Facebook”…

Ngjela: Nuk më duhen poezi, unë kam fakt. Washingtoni deklaroi “zgjedhjet janë të rregullta, qeveria është e ligjshme”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ekzekutohet një 53-vjeçar në Laç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Laç. Raportohet se është ekzekutuar me armë zjarri një 53-vjeçar. “Balkanweb” shkruan se në sheshin para një...

Kopshtet s’do hapen me 1 Qershor, Bashkia e Shkodrës tregon arsyen

Kopshtet dhe çerdhet në qytetin e Shkodrës nuk do të hapen në datën 1, por me 5 Qershor. Bashkia Shkodër njofton se ka zhvilluar procedurën...

Rudina Hajdari: Përse Basha do ta mbajë Ramën perandor

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, deputetja Rudina Hajdari theksoi se as Partia Demokratike nuk e ka mbështetur idenë e...

Ja kush është 28-vjeçari që mbeti i plagosur në Shijak

Së fundmi disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Shijak, në zonën e stadiumit. Policia raporton se në rrethana ende të paqarta ka...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...
WhatsApp KONTAKTO TT