E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

“Hajduti më i kërkuar”/ Më shumë se 100 grabitje, pranga shqiptarit në Gjermani

Policia gjermane ka arrestuar një 38-vjeçar shqiptar, pasi rezulton nga autoritetet atje si një nga hajdutët më të kërkuar në Gjermaninë jugperëndimore. Ai akuzohet për vjedhje në zonën e Mainz.

5 vjet më parë, policia në Mainz konstatoi se në atë zonë kryheshin shumë vjedhje dhe metoda ishte gjithmonë e njëjtë: hajduti shponte kornizat e dritares dhe më pas hapte dritaret. Si pjesë e hetimit, policia siguroi gjurmë të ADN-së. Rezultoi se të gjitha krimet janë kryer nga i njëjti autor.

Hetuesit e quajtën hajdutin vetëm “fantazmë” sepse nuk kishte asnjë provë të autorit të veprës penale përveç gjurmëve të ADN-së.

Në mediat gjermane thuhet se shqiptari u identifikua nga autoritetet franceze. Për shkak të numrit të madh të krimeve, ende nuk është e mundur të thuhet se sa vjedhje janë kryer 38-vjeçari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...