E shtunë, 8 Maj, 2021
16 C
Tirana

Etiketa

habilaj

E fundit / SPAK jep pretencën, kërkon 18 vite burg për Moisi Habilajn

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka dhënë sot pretencën për Moisi Habilajn dhe pjesëtarët e tjerë të grupit kriminal të trafikut...

“Po flije gjumë o”/ Zbardhen bisedat e bandës së Habilajve: Hë vlla, hë të keqen

Zbardhet dosja e Prokurorisë që mban përgjimet e bandës së ‘Habilajve’, të cilët akuzohen për trafik ndërkombëtar droge. BalkanWeb raporton se nga përgjimet e...

Ekstradohet nga Italia anëtari i grupit të Habilajve

Ekstradohet nga Italia një nga anëtarët e grupit të Habilajve. Konkretisht, Reshat Radhima është ekstraduar sot drejt vendit tonë. Krimet e Rënda kanë caktuar masën...

Dosja “Habilaj”/Ish-shefi i policisë nga arratia: Të mbyllen hetimet

Ish-shefi i Policisë së Vlorës, Jaeld èela, i dyshuar si garantor i grupit të “Habilajve” në trafikun e drogës, ka gati një vit që...

Video/Banda Habilaj e kërcënon me vdekje, ish-efektivi flet edhe për Tahirin

Edhe pse më pak i njohur për publikun, bashkë me Dritan Zaganin, ai ishte pjesë e njësisë Antidrogë të Policisë së Fierit dhe kryen...

Saimir Tahiri ia hedh drejtësisë, Habilaj dhe Seitaj kyçin gojën

Të tjera detaje zbulohen për dosjen ‘Tahiri’ pak ditë pasi dy prokurorët shqiptarë shkuan në Romë për të marrë në pyetje Moisi Habilajn si...

Banda “Habilaj” del sot në gjyq, ç’pritet të ndodhë në Itali

Sot përpara autoriteteve të drejtësisë italiane do të dalë për herë të parë në gjyq grupi “Habilaj”. Ndërsa në ditë më parë prokurorë të...

Çështja ‘Tahiri’/Prokurorët shqiptarë zbarkojnë në Katania, marrin në pyetje Moisi Habilajn

E ndërsa na ndan vetëm një ditë nga dalja në gjyq e grupit “Habilaj”, mediat italiane raportojnë se prokurorë të Krimeve të Rënda në...

Çfarë deklaroi Moisi Habilaj për Tahirin?Gazetari italian lëshon “bombën”

Pas përgjimeve të reja të publikuara në media që implikojnë Habilajt në trafikimin e drogës më shumë detaje për hetimin e tyre ka dhënë...

Dosja “Tahiri”/Habilajt i frikësohen shefit: Po filloi punën, asnjë mi s’ngelet përjashta

Publikohen sërish audio të reja për dosjen “Habilaj-Tahiri”. Moisi Habilaj dhe Sabaudin Çelaj, të përgjuar nga autoritetet italiane flasin për mënyrën e ndarjes së parave...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...