E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Gusht

Borë në gusht! Ndodh në Slloveni

Në një kohë ku shumica e vendeve evropiane po përballen me temperatura të larta, ky nuk duket të jetë rasti për Slloveninë. Mediat sllovene bëjnë...

Vlorë, 80% më pak vizitorë se fillimi i gushtit të kaluar

Gushti sjell shpresë që fluksi i zakonshëm i pasagjerëve, pushuesve dhe turistëve të cilët mbërrijnë me dy tragetet e linjës Vlorë –Brindisi-Vlorë do të...

Përgatituni për një gusht përvëlues! Po vjen i nxehti afrikan

I nxehti afrikan po vjen! Ai do të pushtojë Evropën javën e ardhshme dhe na pret një gusht përvëlues me temperatura mbi 40 gradë celcius. Deri...

Meteorologët e parashikojnë fund-Korrikun si ideal për plazh, gushti do të jetë i freskët

Meteorologia Adiola Bani tregon se dy javët e fundit të muajit korrik do të jenë me diell dhe me temperatura të lartë. Në një lidhje...

Në gusht na vizituan 1.55 milionë të huaj, por polakët rënie drastike, ikin edhe shqiptarët

Gushti ka shënuar muajin më të mirë të turizmit në vend përgjatë gjithë vitit. Të dhënat zyrtare të INSTAT tregojnë se hyrjet e shtetasve...

“Shifër rekord pushuesish”, Rama na prezanton me turisten e 1 milion-të në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama shprehet në Facebook, se Shqipëria ka kapur një shifër rekord turistësh, në regjistrin e pasaportave të huaja gjatë gushtit. Kreu i parlamentit...

Porti i Durrësit priti mbi 46 mijë udhëtarë në 5 ditët e para të gushtit

Porti më i madh detar i Durrësit në vend priti 367,000 pasagjerë trageti në shtatë muajt e parë të 2019, me rritje 2% në...

Kosovë/ Kryesia: Më 22 gusht shpërndahet Parlamenti

Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi 22 gushtin si datën për mbajtjen e seancës për shpërndarjen e Kuvendit të Legjislaturës së VI. Kryeministri në...

Ende nuk i keni marrë pushimet? Zbuloni surprizat që rezervon moti në muajin gusht

Tashmë që jemi në fund të muajit korrik gjithçka që na intereson është sesi do të jetë moti në muajin gusht. Ky muaj do...

Liga Profesioniste me mbledhje të jashtëzakonshme, ja çfarë do kërkohet

Data 24 gusht është dita e programuar për të nisur kampionati, mirëpo në kushtet që ndodhen klubet aktualisht, duket se është shumë e vështirë...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...