E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Ende nuk i keni marrë pushimet? Zbuloni surprizat që rezervon moti në muajin gusht

Tashmë që jemi në fund të muajit korrik gjithçka që na intereson është sesi do të jetë moti në muajin gusht. Ky muaj do të mbyllet me rritje të temperaturave, por në mënyrë graduale, me 32-33 gradë. Ndërsa për muajin pasardhës meteorologët parashikojnë se do të ketë një mot të kthjellët me temperatura tipike të gushtit, por jo aq të nxehta sa të korrikut.

Nëse i keni lënë për në gusht pushimet, atëherë mos u shqetësoni pasi dy javët e para do të ketë kthjellime edhe pse jo temperatura më të larta se 35 gradë, sipas “Report tv”.

“15 ditshi i parë i muajit gusht do të sjellë rritje të temperaturave pasi do të kemi dhe qarkullim të masave ajrore nga veriu Afrikës, që do të sjellë rritje të temperaturave. Gjatë gushtit pritet që të kemi temperatura jo më shumë se 35 gradë, do të kemi një shkëputje me dy apo tre ditë duke bërë që të kemi rënie të temperaturave dhe prani të reshjeve të shiut, dhe pritet që pjesa e dytë e muajit gusht të mbyllet me temperatura tipike të muajit”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dënimi i Llallës/ Rama reagon për herë të parë për mediat franceze

Gjykata e Apelit la në fuqi dënimin nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë me 2 vite burg për Llallën. Ish-kryeprokurori mungoi në...

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...