E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

grup kriminal

Policia e Shkodrës godet bandën kriminale, 4 të arrestuar + armë zjarri

Shkodër Vijon puna e pandërprerë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtës pa leje. Finalizohet me sukses operacioni policor...

Operacion i madh anti-drogë, të përfshirë policë e funksionarë publikë

Pas operacionit anti-drogë në Berat dhe në Skrapar prokuroria e posaçme SPAK ka firmosur 23 urdhër arreste për trafik droge dhe grup kriminal. Prokuroria e...

Në kërkim për trafik droge, arrestohet i riu shqiptar në Spanjë

Një 29-vjeçar shqiptar është arrestuar në Spanjë. Shtetasi G.M, banues në Reps, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në vitin 2018, gjykata kishte vendosur masën ‘arrest me...

Vodhën 13 milionë lekë nga kasaforta e Poliklinikës, arrestohen 3 persona

Policia ka shkatërruar një grup kriminal, i cili kishte kryer disa vjedhje në kasafortat e bizneseve në Tiranë dhe në qarqe. Në pranga kanë rënë...

Kush janë 4 të arrestuarit të cilëve iu sekustruan 3 milion euro pasuri?

Vetëm pak minuta më parë, Policia bëri të ditur se janë sekuestruar 3 milionë euro asete. Kryesisht, shtëpi, makina dhe biznes, si produkt krimanal...

Shkatërrimi i grupit kriminal, Lleshaj: Tregon profesionalizmin e organeve tona ligjzbatuese

Ministri i Brendshëm, Lleshaj ka reaguar pas mbylljes së operacioni antidrogë të policisë ku nga grupi kriminal u konfiskuan 200 mijë euro, 10 milionë...

Has/ Protestat, ministri Lleshaj ka një mesazh për opozitën: Edhe në Kanun…

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka komentuar nga Hasi protestën e opozitës, si dhe ka folur për arrestimin e grabitësve në Rinas. Në një prononcim...

Pjesë e grupit kriminal “Bajri”, pranga shkodranit 35-vjeçar

Një 35-vjeçar nga Shkodra ka rënë në pranga, pasi ishte dënuar me masën «arrest me burg», si pjesë e grupit kriminal «Bajri». Shtetasi Nelson Hysa...

Kokainë dhe marijuanë në Itali/ Kush janë shqiptarët, pjesë e grupit kriminal

Organizata kriminale në Breshia që trafikonte marijuanë nga Shqipëria dhe kokainë nga Holanda, drejtohej nga një shqiptar. Neroid Shuhani, 38 vjeç është kreu i kësaj...

Të fundit

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...