E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

gjykatë

Tenderi i uniformave, gjykata nuk i jep celularin Edlira Naqellarit

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e ish-drejtoreshës së Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara, Edlira...

VOA: Çështja Tahiri endet në një labirint veprimesh proceduriale

Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë vendosi sot të prishë vendimin e Apelit për çështjen Tahiri dhe e ktheu për rishqyrtim po në atë...

Sot vuloset fati i Saimir Tahirit, ish-ministri del para Gjykatës së Lartë

Sot pritet të mbahet seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela. Seanca gjyqësore do të...

“Jam sëmurë, kam gruan për t’u kujdesur”, babai i Arbër Çekajt lihet në burg

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest me burg" për babanë e Arbër...

U kap me kan*bis, gjykata merr vendimin për djalin e vogël të Azem Hajdarit

Djali i Azem Hajdarit është liruar nga qelia, pasi ditë më parë u kap me doza kanabisi. Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e...

Avokati i Fjolla Morinës: S’ka vendim të prerë që të kryhet ekstradimi

Avokati i Fjolla Morinës, Fanol Krasniqi, ka thënë se këngëtares iu vunë prangat në mënyrë çnjerëzore. Arrestimi i këngëtares një dite më parë, bëri...

Tenderi i druve e zgjedhjet, për çfarë akuzohet ish-kryebashkiaku i Pogradecit

Ish-kryetari i Bashkisë së Pogradecit, Eduart Kapri, ka përfunduar në gjykatë. SPAK njofton se ka dërguar në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit...

Kokainë mes bananeve, shpërthen avokati i Arbër Çekajt: E dënuan pa asnjë provë

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër korrupsionit, ka lënë në fuqi dënimin me 14 vite burg për Arbër Çekajn, pronari i kontejnerit me banane...

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Goditi Macron me shuplakë, gjykata franceze dënon 28-vjeçarin

Një gjykatë franceze dënoi me 18 muaj burg 28-vjeçarin Damien Tarel, i cili goditi me shuplakë Presidentin e vendit, Emanuel Macron. Ai u akuzua për...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...