E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

gjume

”Mos fli gjumë”/ Trump ironizon Bidenin para takimit me Putin

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i uroi fat pasardhësit të tij në detyrë Joe Biden, për takimin me Presidentin rus,...

Pse flasin njerëzit në gjumë?

Nga: Allison Whitten “Discover Magazine” Nëse keni folur ndonjëherë në gjumë, ju e dini këtë me siguri pasi dikush tjetër që ishte zgjuar ju ka...

A është i dëmshëm gjumi pranë celularit? Ja ç’thonë ekspertët

Nëse po e lexoni këtë, me siguri jeni një nga shumë njerëzit, që e mbajnë celularin e tyre pranë në shtrat ose në komonë...

Pozicionet më të mira dhe më të këqija të gjumit

Një gjumë i mirë mbështet trupin tuaj dhe e ndihmon atë për të ndërtuar një sistem të fortë imunitar. Individët që flenë mirë janë...

“Goditje me kokë, shkelma në fyt”, Ermal Mamaqi tregon “vuajtjet” nga i biri

Aktori e njëkohësisht moderatori i mirënjohur Ermal Mamaqi, ka ndarë me ndjekësit një situatë se çfarë ndodh gjatë një nate kur ai fle me...

Studimi/ Disa nga arsyet pse gratë kanë më shumë nevojë për gjumë se burrat

Sipas disa studimeve shkencore të kryera, gratë kanë më shumë nevojë për gjumë se burrat. Kjo vjen për shkak sepse gratë kanë tendencë të...

E rëndë/ Gruaja po flinte, burri i derdh 4 litra ujë përvëlues në fytyrë

Një grua nga Ukraina ka pësuar djegie të rënda në trup, teksa burri i saj i ka hedhur 4 litra ujë përvëlues, gjatë kohës...

Video/ Kim Jong-un e zë gjumi në mes të ceremonisë

Kim Jong-un njihet gjerësisht për mungesën e tolerancës. Ai ka ekzekutuar zyrtarë koreano-veriorë për shkak se ata i ka zënë gjumi gjatë tubimeve politike....

“Nisa të dëgjoja zëra, nuk lëvizja dot”/ Këngëtarja shqiptare rrëfen tmerrin që ka kaluar

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj një përjetim aspak të lehtë që ka kaluar teksa ishte në gjumë....

“Berisha nuk vë gjumë në sy”, Rama: Ja çfarë do ndodhë pas 30 qershorit

Kryeministri Rama gjatë takimit elektoral që zhvilloi këtë pasdite në Lushnje, sqaroi edhe njëherë se pse PS këmbëngul që zgjedhjet të zhvillohen më 30...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...