E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

”Mos fli gjumë”/ Trump ironizon Bidenin para takimit me Putin

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i uroi fat pasardhësit të tij në detyrë Joe Biden, për takimin me Presidentin rus, Vladimir Putin të enjten e ardhshme dhe me shaka i dha atij disa këshilla të ”minutës së fundit”.

Fat të mbarë për Biden në marrëdhëniet me Presidentin Putin, mos fli gjumë gjatë takimit, dhe të lutem jepini atij përqafimin tim më të ngrohtë“, tha Trump në një deklaratë.

Gjatë fushatës së tij presidenciale kundër Biden, presidenti i 45-të i vendit i vendosi nofkë pasardhësit të tij, duke i thënë “Sleepy Joe”, shkruan Anadolu Agency.

Trump tha se ai kishte një “takim të shkëlqyeshëm dhe shumë produktiv” me Putinin kur ai ishte president dhe SHBA fitoi respektin e Putinit dhe Rusisë.

Biden do të takohet me Putinin në Gjenevë, Zvicër në 16 qershor, gjatë së cilës ata do të diskutojnë gamën e plotë të çështjeve të ngutshme, ndërsa ne kërkojmë të rikthejmë parashikueshmërinë dhe stabilitetin në marrëdhëniet SHBA-Rusi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...