E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

gjobat

Çfarë ndryshoi te Kodi Rrugor, ja penalizimet e reja

Ndryshimet e reja në “Kodin rrugor” kanë shtuar masat ndëshkuese për shoferët e “padisiplinuar”. I vetmi “përfitim” është ndryshimi i kalendarit për kolaudimin e...

Publikohet udhëzimi/ Si do paguhet gjoba për mos mbajtjen e maskës

Publikohet udhëzimi se si do paguhet gjoba për mos mbajtjen e maskës. Sipas urdhrit, Policia e Shtetit dërgon brenda 14 ditëve procesverbalin e vendosjes se...

“Gjobat”, Lleshaj zbulon për çfarë do të përdoren të ardhurat

Gjatë fjalës së tij në Komisionin e Sigurisë, Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zbuloi se gjobat që janë vendosur për maskat, do të përdoren...

Nami me festat nga jugu i vendit/ Manastirliu mbyll klubet e natës, ja sa variojnë gjobat

Manastirliu dhe nga radhët e bluzave të bardha, çdo ditë i mëshojnë fort faktit se për të mbrojtur jetën, duhet distancimi dhe vendosja e...

Pandemia/ Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor nis me gjobat

Një ditë më parë, policia paralajmëroi qytetarët që të ndërgjegjësohen lidhur me masat ndaj COVID-19. Kontrollet janë shtuar si në banka, dyqane e biznese të...

Jeni gjobitur nga autoritetet greke? Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka reaguar pas gjobitjes së qytetarëve shqiptarë nga autoritetet greke, për shkak të kalimit të afatit të qëndrimit. Rama njofton se është...

Falja e shkelësve dhe gjobave/ Rama sqaron pse mori këtë vendim

Kryeministri Edi Rama ka treguar sot se pse u falën gjobat për ata persona që thyen masat kufizuese, në kudër të situatës nga koronavirusi. Në...

“Falen të gjitha gjobat”/ Rama lajmëron se çfarë do të ndodhë nga java e ardhshme

Kryeministri Rama ka bërë me dije se të gjitha gjobat e vendosura deri më tani, për këmbësorët dhe automjetet që kanë thyer masat e...

“Pikat kufitare do jenë të mbyllura”, kryeinspektori Shkëlqim Hajdari: Gjoba kush thyen rregullat 

Referuar situatës nga pandemia globale, Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari është shprehur se aktualisht në terren janë grupe pune që monitorojnë se si i...

Nuk respektuan orarin, gjobiten 165 kalimtarë (VIDEO)

Policia është ne terren, për të kontrolluar nëse qytetarët zbatojnë urdhërat e dhënë nga ana e qeverisë. Mësohet se uniformat blu vijojnë të ushtrojnë...

Të fundit

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe dënohet me 4 vite burg

Udhëheqësja e rrëzuar e Mianmarit, Aung San Suu Kyi, është dënuar me katër vjet burg, i pari në një seri vendimesh që mund ta...

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...