E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

G20

G-20/ 8 miliardë dollarë për të luftuar koronavirusin

Forumi i G-20-s u bëri thirrje "të gjitha vendeve, organizatave ndërkombëtare, sektorit privat, institucioneve që merren me filantropi dhe individëve" të kontribuojnë në përpjekjet...

Samiti i G20 jep 5 trilionë dollarë për të shpëtuar ekonominë botërore

Samiti i G20 është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi. Mediat e huaja raportojnë se gjatë...

Putin: Rusia dhe SHBA do të rinisin bisedimet për kontrollin e armëve bërthamore

Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi para samitit të G20 në Osaka të Japonisë se ai dhe homologu i tij amerikan, Donald Trump kanë urdhëruar...

Drejt G20 në avion me presidentin, rreshterja arrestohet më 39kg kokainë

Një oficere e Forcave Ajrore të Brazilit është arrestuar pasi është kapur me 39 kg kokainë. Ajo ishte duke udhëtuar me kontingjentin e G20...

Lapsusi i Shtëpisë së Bardhë, ngatërron Kinën me Tajvanin në deklaratën e G20-ës

Shtëpia e Bardhë ka ngatërruar në një shkresë zyrtare Kinën me Tajvanin, një çështje mjaft e ndjeshme kjo për Pekinin. Gjatë samitit të G20-ës në...

Samiti i G20-s i fiksuar në foto; Nga takimi i liderëve politikë deri tek protestat e dhunshme

Dje dhe sot janë zhvilluar punimet e samitit të G-20, ku u takuan në Hamburg krerët e qeverive dhe shteteve të 20 vendeve më...

Pyetja që po debatohet në Hamburg: Përse Trump u la ‘‘mënjanë’’ në fotografinë familjare të G20?

Qëndrimi i Presidentit të SHBA Donald Trump në anën e fundit të rreshtit të parë në fotografin familjare të G20 është njëra nga temat...

Hamburgu si fushë-betejë në ditën e Samitit të G20-s

Dyqane të shkatërruara, barrikada që digjen, gaz lotsjellës, ujëhedhëse - Në një lagje të Hamburgut u shkallëzua të premten në mbrëmje situata. Qindra policë...

SAMITI G20/ Priten me protesta liderët e vendeve me ekonomi të zhvilluar

Liderët e G20-ës janë mbledhur në Hamburg, ku janë pritur me dhunë e protesta. Samiti i G20 është pritur me protesta të dhunshme, pasi të...

Erdogan: Gjermania të korrigjojë gabimet ndaj nesh

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan pak orë para takimit me Angela Merkel në samitin e G20.  Gjatë një interviste në “ZEIT”, ai  ka  folur ...

Të fundit

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit, 78 persona kanë ndërruar jetë si pasojë...

Lefter Maliqi paralajmëron ‘tërmet’ në politikë

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, paralajmëron zhvillime të reja në politikën shqiptare. Ai i mëshoi fort faktit se qeverisë Rama po i vjen fundi....

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...

Rrotacioni vjen me rritjen e pjesëmarrjes në zgjedhje

Nga: Eduard Zaloshnja Rrotacioni i fundit i pushtetit në Shqipëri, ai i 2013-ës, mund të shërbejë si leksioni më i mirë për opozitën e sotme,...

Lëvizja Vetëvendosje kërkon mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar të martën se kryetari i Qendrës së saj në Podujevë, Bajram Ajeti ka dorëzuar në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) kërkesën...
WhatsApp KONTAKTO TT