E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

Ftesa

Ftesa e Ramës dhe për çfarë mund të bashkëpunojnë PD dhe PS?

Nga: Mentor Kikia Në shtëpinë e demokratëve tani nuk ka qetësi. Ka nga ata që mendojnë se i zoti i shtëpisë duhet të dorëzojë drejtimin,...

Ftesa për Bashën, Rama: Nuk do të thotë që të marrë poste në qeveri

Kryeministri Edi Rama, i ka bërë thirrje disa herë kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për bashkëpunim, pas zgjedhjeve të 25 prillit. Por, kreu i...

Kurti refuzon thirrjen e Hotit për dialogun Kosovë-Serbi

Lëvizja Vetëvendosje e ka refuzuar ftesën e kryeministrit, Avdullah Hoti për të marrë pjesë në diskutimet e thirrura nga qeveria. Sipas zëdhënësit Arlind Manxhuka, Hoti...

Ftesa e ide për konsensus politik në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ftoi për të hënën në takime të veçanta, udhëheqësit e partive politike parlamentare, me qëllim të, siç thuhet në...

“I bëni propagandë Ramës”/ Kryemadhi debaton ashpër me moderatoren

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka akuzuar moderatoren Eni Vasili, duke u shprehur se ajo bën propagandën e kryeministrit Rama. E ftuar në emisionin e...

Nuk bëre keq me ftesën, por mos u çudit me përgjigjen

Nga: Astrit Patozi Nuk bëre keq që kërkove solidaritet politik, sepse është emergjencë kombëtare dhe ishte tamam dita të ulen, jo vetëm flamujtë e atdheut,...

Murrizi “lëshon” gjuhën: Rama dhe Basha ta bëjnë ‘dasmën’ bashkë që të kursejnë…

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka reaguar lidhur me ftesën e bërë publike nga kryeministri Edi Rama drejtuar Lulzim Bashës dhe aleatëve të...

OSBE-ja e ftoi në tryezë, Basha: Ftesa ende s’ka ardhur!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas ftesës së OSBE-së, për të organizuar një tryezë gjithëpërfshirëse me të gjithë aktorët politik në...

Gjykata në Leskovc të Serbisë: Do të dërgojmë më shumë ftesa për burg në Kosovë

Gjykata Themelore në Leskovc të Serbisë, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë, se ka filluar dërgimin në Kosovë, të thirrjeve për të vuajtur dënimin...

“Tallje, muhabet kot”/ Ftesa e Ramës drejtuar Bashës, ish-ministri: Ja çfarë i duhet vendit

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar ftesën për dialog të kryeministrit Rama, drejtuar kreut të PD-së, Lulzim Basha. I ftuar në “Rtv Ora”, Manjani...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...