E shtunë, 15 Gusht, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Fotot

Çifti rrezikon 16 vite burg vetëm sepse postuan foton “e ndaluar”

Një çift iranian është dënuar në mungesë me 16 vite burg të kombinuar dhe 74 fshikullime nga sistemi i Gjykatës Revolucionare të vendit. Ish-boksieri, Ahmad...

FOTO/ U arrestua nga policia, ja kush është autori i atentatit në hotelin në Tushemisht

Policia njoftoi më herët ditën e sotme se kishte arrestuar një nga autorët e ngjarjes së djeshme në hotel “Voloreka” në Pogradec. Bëhet me dije...

Akuzohen për ekzekutimin e një 27-vjeçari, hetuesit britanikë publikojnë fotot e shqiptarëve

Hetuesit britanikë kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve, të dyshuar për ekzekutimin e një shqiptari para një viti. Grineo Daka, 27 vjeç, banues në Stratfort...

Fotot e panjohura/ Si u formua Garda dhe Xhandarmëria shqiptare

Publikohet historia e panjohur të krijimit të armës së Xhandarmërisë dhe Gardës së shtetit shqiptar, të cilat e kanë zanafillën që nga nëntori i...

FOTO/ Këto janë imazhet e reja që do të përdoren në paketat e duhanit

Komiteti Ndërsektorial për Mbrojtjen e Shëndetit nga produktet e duhanit miratoi sot imazhet e reja që do të vendosen në paketat e duhanit që...

Dalin fotot/ Kush është policja që ekzekutoi 4 familjarët e saj

Policja Valdete Bllaca, 45 vjeçe, sot ka ekzekutuar 4 familjarët e saj dhe më pas ka vrarë veten. Raportohet se ajo i ka marrë jetën...

Të dënuar me burgim të përjetshëm, 3 të rrezikshmit që kërkohen nga policia

Policia ka publikuar ditën e sotme fotot dhe emrat e 3 personave të radhës që janë objekt i punës së Njësisë së Kërkimit. Barjam Boci,...

Al Pacino rrëzohet në tapetin e kuq (FOTOT)

Aktori i famshëm i Hollywood-it Al Pacino është rrëzuar mbrëmjen e kaluar në tapetin e kuq, gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Bafta 2020”. Gjatë...

Përvjetori i FRESSH/ Braçe bëhet nostalgjik, publikon fotot e para 28 viteve

Në kuadër të 28-vjetorit të themelimit të FRESSH, zv.kryeministri Braçe ka publikuar disa foto nga koha e krijimit të saj. Në fotot e publikuara në...

“Të gjithë kanë dalë, është radha jote”/ Dalin fotot e Ramë Lalës nën rrënoja

Një telefonatë e përgjegjësit të grupit në portin e Durrësit bëri që të gjithë punëtorët aty, mëngjesin e 26 nëntorit, të gjendeshin përballë një...

Të fundit

U tha se do punohej natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

As sot nuk ka marrë zgjidhje radha kilometrike në Kakavijë, që vijon prej tre ditësh. Ndonëse u duk se diçka do të lehtësohej, pasi...

Pala greke mbyll punën, mijëra shqiptarë kalojnë një natë tjetër rrugëve

Mijëra qytetarë do të kalojnë edhe një tjetër natë rrugëve. Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës, ka mbyllur punën. Pak minuta pas orës...

“Janë të paktën tre vaksina që po provohen në Itali”, Brataj tregon në çfarë faze janë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në lidhje me përpjekjet botërore për prodhimin e një vaksine ndaj COVID-19. Ai thotë se në...

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...