E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

fituesi

Zgjedhjet e PD në 2013-ën, Patozi: Nuk pati garë, fituesi u paracaktua

Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka rikujtuar deklaratën e tij të dhënë në vitin 2013, pas zgjedhjeve të brendshme në Partinë Demokratike,...

Shpallet kompania fituese për projektin e ndërtimit të tunelit të Llogarasë

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur sot fituesin për projektin e metodologjisë për ndërtimin e tunelit të Llogarasë. Fitues është shpallur konsurciumi austriak, iC...

“Fituesi i koncesionit të Milot-Fier është paracaktuar”, Tabaku tregon faktet

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, akuzon sërish qeverinë lidhur me projektin e rrugës Milot-Fier, duke e cilësuar si një aferë. Përmes një postimi në Facebook,...

Zgjedhjet në Serbi – fituesi dihet

Ende nuk dihet vetëm një gjë: Nëse Partia Përparimtare Serbe (SNS) e presidentit Aleksandar Vuçiç do të fitojë dy të tretat e mandateve dhe...

Fituesi për mirëmbajtjet e pajisjeve mjekësore dyshohet i paracaktuar

Paratë në sektorin e shëndetësisë duket se kanë shkuar më shumë për tendera dhe Partneritet Publik-Privat, sesa për këtë shërbim në thelb. Emisioni “Stop” në Tv...

Shpallet fituesi i tenderit për rikontruksionin e Kalasë së Gjirokastrës

Konsorciumi shqiptaro-spanjoll V “Proskene Conservation & Cultural Heritage” & “Cultural Heritage without Borders” ka fituar tenderin prej 257 mijë euro, për rikontruksionin e Kalasë së...

Exit-Polli i RTK-së nxjerr fituese Vetëvendosjen e Albin Kurtit

RTK dhe Instituti i Prishtinës për Studime të Opinionit Publik, PIPOS, sapo kanë publikuar Exit Poll-in për epilogun e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura,...

Përfaqësues i Shqipërisë në Botërorin e Tokios, fituesi i “Ishullit të të famshmëve” në Itali

Një italian, fitues i “Ishullit të të Famshmëve 2019”, do të jetë përfaqësuesi i Shqipërisë në Botërorin e Xhudos. Për çudinë e të gjithëve,...

Shpallet fituesi i “The Voice Kids”, ja kush është zëri më i mirë për fëmijë

Altea u shpall fituese e edicionit të tretë të “The Voice Kids Albania” mbrëmjen e djeshme. Konkurrentet që prekën finalen dhe konkurruan përballë njëra-tjetrës ishin...

Finalja dhe fituesi i Champions League, superkompjuteri parashikon duelin epik

Champions League ka arritur në momentin që çdo ndeshje premton spektakël dhe që fituesi do të vendosët nga episode. Të gjithë janë në pritje...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...