E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

fillimi

“Po rrethojnë pronën e Teatrit”/ Aleanca paralajmëron protestë sot në 19:30

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar një tjetër protestë ditën e sotme në orën 19:30. Përmes një postimi në Facebook, Aleanca tregon se kanë...

UEFA vendos për Champions-in dhe Europa Ligën, ja datat për rifillimin dhe përfundimin e tyre

Javën e ardhshme pritet të vendosen edhe fatet e futbollit evropian, teksa UEFA ka thirrur 55 federatat anëtare për të diskutuar mbi mënyrën se si do...

“Rindërtimi do të zgjasë deri në 2021”/Margariti tregon prioritetet e qeverisë

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka folur në lidhje me procesin e rindërtimit të banesave, për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. E...

Brexit do shënojë fillimin e fundit të globalizmit dhe zhvillimin që solli ai

Nga William Hauk “The Conversation” Dhoma e Komunëve në Mbretërinë e Bashkuar, ka votuar përfundimisht pro Brexit. Nëse plani miratohet pa shumë vonesë edhe në...

“Mos u mërzit Rudina, se është vetëm fillimi. Merre me të qeshur”

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka dalë në mbrojtje deputetes Rudina Hajdari. Ai thotë se ajo ka tronditur me vendimin që ka marrë...

Basha në Durrës: Largimi i Ramës, vetëm fillimi

Një ditë para protestës, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me pedagogë e studentë në Universitetin e Durrësit. Gjatë fjalës së tij, Basha...

A është ky fillimi i fundit të Jose Mourinhos?

Nga Simon Stone, BBC/ Gjatë përballjes së Manchester United me Burnley-n këtë të diel, menaxheri Jose Murinho ishte nën trysni më të madhe se...

Kryeministri belg: Negociatat pikë fillimi, por vijoni me reformat

Kryeministri i Belgjikës Charles Michel ka shprehur sot qëndrimin e tij pozitiv sa i takon rrugës së Shqipërisë drejt Bashkimit Europian. Pas një takimi...

Sulmi në Siri nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore, por një rrezik më i madh

Jo, nuk është fillimi i Luftës së Dytë Botërore. Sulmi i raketave në Siri dhe kryeqytetin Damask ka përfunduar dhe tashmë shihet ajo që...

Kërcënohet dentistja mashtruese; “O plehrë, ky është vetëm fillimi”

Ndërsa Gjykata e Durrësit ka vendosur të lërë në burg Dentistja Olesia Duka e akuzuar se mashtroi disa biznesmenë është kërcënuar sot nga njëri...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT