E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

FIFA

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria në vendnumëro, Kosova zbret 3 vende më poshtë

FIFA ka publikuar së fundmi renditjen e përditësuar të kombëtareve, pas ndeshjeve të muajit mars, për eliminatoret e Botërorit. Shqipëria nuk ka asnjë ndryshim në...

Tirana humb gjyqin me afrikanin Cise, i detyrohet 200 mijë euro

Klubit të Tiranës i është bllokuar merkato nga FIFA. Kampionët e Shqipërisë nuk mund të regjistrojnë dot lojtarë. Vendimi ka ardhur për shkak të një...

Skandal në FIFA, ish-presidenti akuzohet për humbjen e 460 milionë eurove

FIFA ka paditur ish-presidentin e saj, Sep Blater, pasi ky i fundit akuzohet për parregullsi në lidhje me muzeun e ndodhur në shtëpinë e...

Reja ‘vulosi’ fitoren e Klopit/ Si votoi Shqipëria për çmimet “The Best”

FIFA ndau ditën e djeshme çmimet për më të mirët e vitit 2020, ku votuan trajnerë dhe kapitenë të kombëtareve. Më pas, u bënë publike...

Ia doli/ Lewandowski është lojtari i vitit, lë pas Messin dhe Ronaldon

Robert Lewandowski është shpallur lojtari më i mirë i vitit 2020. Topi i Artë mungonte këtë sezon, por polaku fitoi çmimin “The Best” të...

Shqipëria nuk ndryshon pozicion në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë e mbyll vitin në vendin e 66-të në klasifikimin e përgjithshëm të FIFA-s. Asnjë ndryshim nga renditja e muajit nëntor, ku...

Ndryshime për botërorin e klubeve, Infantino jep lajmin e madh

Botërori për klube do të mbajë të njëjtin format për të paktën një vit tjetër. Kjo u konfirmua nga presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino, i...

Mesi festoi me bluzën e Maradonës, Barcelona gjobitet nga FIFA

Barcelona do të gjobitet nga FIFA, pasi Mesi festoi me bluzën e Maradonës. Festimi prekës i Lionel Mesit me fanelën e ikonës Diego Armando...

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria fiton tre pozicione, Kosova në vend-numëro

Fitoret në dy ndeshjet e nëntorit për Ligën e Kombeve i dhuruan Shqipërisë vendin e parë në grup, por edhe një impakt pozitiv në...

Botërori “Katar 2022”/ FIFA zyrtarizon vazot, ja ku pozicionohet Shqipëria

Shqipëria është vendosur në vazon e katërt për shortin e fazës kualifikuese të Kupës së Botës 2022. FIFA publikoi së fundmi ndarjen e kombëtareve...

Të fundit

Veliu në deklaratë për shtyp / Vetëm Policia ka detyrë ruajtjen e votës

Deklaratë për shtyp Përshëndetje, Sot, më datë 22.04.2021, shërbimet e Policisë Gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, në kuadër të hetimit në lidhje me procedimin...

OSBE mbi vrasj*n e Xhuvanit: Fushata nuk mund të njolloset me gjak e dhunë

Deklarata e OSBE: “Prezenca e OSBE-së në Shqipëri vërejti me shqetësim incidentin e dhunshëm, që çoi në humbjen e jetës në Elbasan. Mendimet tona janë,...

Demokracia në distancë:Të gjitha gafat e politikanëve gjatë komunikimeve “Zoom”

Nga Matteo Castellucci “Linkiesta” Politika ndikohet nga të njëjtat pajisje që mundësojnë mësimin nga distanca nëpër shkolla, me ndryshimin që parlamentarët paguhen më mirë. Në...

Rama: Shihemi sonte, në orën 6, tek sheshi i Skënderbeut të tregojmë pasionin

Edi Rama: "Faleminderit patronazhistëve tanë dhe forca, derë më derë, çdo trokitje e juaja për 12-ën e pavarësisë, 12-ën e lindjes së Partisë Socialiste,...

Britania e Madhe në rrezik, Skocia mund të fitojë pavarësinë deri në vitin 2023

Nga Anthony Salamone “Eu Observer” Skocia do të zgjedhë një parlament të ri muajin e ardhshëm. Politikanët e zgjuar nuk e humbasin asnjëherë rastin për...