E premte, 22 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

Familjarët

Familjarët e komisarit të vrarë, Artan Cukut padisin Policinë e Shtetit: “Kërkojmë drejtësi”

Familjarët e komisarit të Vlorës Artan Cuku, kanë paditur në Gjykatën Administrative Policinë e Shtetit, pasi kërkojnë dëmshpërblim material dhe moral, si dhe drejtësi,...

Maqedoni e Veriut/ Familjarët rrëmbejnë të vdekurin nga spitali

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Maqedoninë e Veriut, teksa familjarët kanë rrëmbyer një të vdekur nga spitali. Bëhet me dije se viktima ishte...

Bien në pranga 6 persona në Berat, policia jep detajet

Policia ka arrestuar gjashtë persona, në kuadër të një operacioni disa mujor për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Në pranga kanë rënë...

“S’më afrohen, kujtojnë se kam koronavirus”, Pipero flet “pa doreza”

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, ka zbuluar në "Open", se duke qenë se është i ekspozuar ndaj koronavirusit në spital, njerëzit e shmangin dhe i...

Tragjedia/ Evi Reçi humb familjarët dhe miken e fëmijërisë: Zemrën e kam plagë

Raportimet e fundit kanë konfirmuar se numri i viktimave nga tërmeti i mëngjesit të 26 nëntorit ka arritur në 50. Një tragjedi që ka...

67-vjeçari dhunon familjarët dhe del me jorgan, mjekja: S’ka probleme të shëndetit mendor

Fatjon Kapaj ankohet në Fiks Fare se xhaxhai i tij ka probleme të shëndetit mendorë, por që spitali nuk ia pranon, thotë se është...

Apel për ndihmë/ Pas humbjes së vajzës, familja Kuburja mes varfërisë, nxjerr në shitje shtëpinë

Pak ditë më parë, Elona Kuburja, 15-vjeçarja nga Fushë-Kruja, ndërroi jetë në një spital në Tuqi. Ajo u diagnostikua me një sëmundje të rëndë,...

Mbi 6 orë për shembjen e restorantit të Mihal Kokëdhimës, familjarët e ‘braktisin’

Dje u shemb lokali i Mihal Kokëdhimës. Objekti në fjalë ishte ndërtuar në një territor prej rreth 2 mijë metrash katrorë, sipas IKMT-së pa...

Elbasan/ Kërcënonte gruan dhe familjarët se do t’i vriste me granata, kapet burri

Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka kërcënuar me jetë bashkëshorten dhe familjarët e saj. Sipas njoftimit të policisë, personi i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, flasin familjarët e 27-vjeçarit. Mister rrethanat

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur ditën e djeshme në Bulqizë, ku një 27-vjeçar u gjet me plumb në...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...