E hënë, 25 Tetor, 2021
18.5 C
Tirana

“S’më afrohen, kujtojnë se kam koronavirus”, Pipero flet “pa doreza”

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, ka zbuluar në “Open”, se duke qenë se është i ekspozuar ndaj koronavirusit në spital, njerëzit e shmangin dhe i qëndrojnë larg.

Ai tha se i është dashur të mbajë distancë edhe me familjarët e tij. Koha e takimit me familjarët tashmë është më e limituar. Pipero sqaroi se ndonëse është një situatë e pakëndshme, me rëndësi mbetet për të qenë të kujdesshëm.

“Më ka ndodhur edhe mua. Më kanë kujdes, se kujtojnë se kam koronën me vete. Që kujdes, mbaj distancën duke qenë se jam mjek. Normalisht që jam më i ekspozuar. Mos kujtoni se familjarët më rrinë shumë afër.

Sigurisht, koha e ekspozimit bashkë është vetëm disa minuta. Është një situatë jo e këndshme, por e domosdoshme për të qenë të kujdesshëm”, tha Pipero.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...