E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

enkelejda hoxha

“Kam fëmijët sëmurë”, GJKKO rrëzon për herë të tetë kërkesën e ish-gjyqtares

Gjykata e Posaçme nuk ka pranuar kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, për një masë më të butë sigurie. Kërkesa e saj është...

SPAK merr vendimin për ish gjyqtaren dhe mjekun Edvin Prifti

SPAK ka zgjatur me një muaj hetimet për ish-gjyqtaren Enkelejda Hoxha. Po kështu, afatet hetimore janë zgjatur edhe për të pandehurit e tjerë. “Ka...

“Kam djalin dhe babanë sëmurë”, ish-gjyqtares i refuzohet kërkesa për lirim

Gjykata e Posaçme e Apelit ka refuzuar për të tretën herë kërkesën e ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, e cila ka shprehur shqetësimin më...

Prokurorët, në ‘grackën’ e drejtësisë. Kush qëndron pas mandat-arresteve?

Do kemi ndëshkim real të të "paprekshmëve" të drejtësisë, apo vetëm një shfaqje për të krijuar idenë se Refoma në Drejtësi po funksionon? Pas...

Liroi të dënuarit përjetë, lihet në burg ish-gjyqtarja

Apeli i GJKKO-së ka lënë në burg gjyqtaren e Krujës, Enkelejda Hoxhën, e cila u arrestua pak muaj më parë pasi u kap në...

U arrestua për korrupsion/ Gjyqtarja Hoxha ankimon vendimin: Antikushtetues

Gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha ka ankimuar vendimin e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (KLGJ) në Komisionin e Pavarur të Ankimimit (KPA). Sipas saj,...

Lironte ”të fortët” nga burgu, KLGJ pezullon gjyqtaren Enkelejda Hoxha

Këshilli i Lartë Gjyqësor, (KLGJ) nga pezulluar nga detyra gjyqtaren e Krujës, Enkelejda Hoxha. Vendimi vjen pasi Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO),...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...