E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

e shqiperise

Basha përkujton revoltën në Qafë Bari: E ardhmja e Shqipërisë në udhëkryq!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përkujtuar sot 35-vjetorin e revoltës së Qafë-Barit. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se kjo revoltë tronditi diktaturën dhe përhapi...

Intervista/ Rrahman Parllaku: Ja katër kriminelët e Shqipërisë, pse s’e vramë Enverin

Gjeneral, Rrahman Parllaku i cili rreth një mua më parë mbushi 100-vjeç, në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin “Debati në Channel...

Paloka i përgjigjet Ramës: Je faqja më e zezë e Shqipërisë post komuniste

Deputeti demokrat, Edi Paloka u është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama lidhur me incidentin në Parlamentin Evropian. Rama tha se opozita po nxin dhe turpëron...

“Rama të shohë problemet e Shqipërisë”, ç’ndodhi pas debatit me Haradinajn?

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në Prishtinë prej ditës së djeshme për të marrë pjesë në festimet për pavarësinë. Rama ka folur për...

Të fundit

Pandemia/ Shqipëria do të humbasë 1.4% të PBB në vitin 2020

Shqipëria pritet të humbasë 1.4 për qind të Prodhimit të Brendshëm Bruto, thuhet në raportin e pranverës të publikuar nga Banka Botërore në lidhje...

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT