E shtunë, 19 Shtator, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

drejt

Motoristët e rrezikshëm serbë nisen drejt Kosovës

Një grup motoristësh nga Serbia janë nisur drejt Kosovës. Para takimit, ata janë pritur nga nënkryetari i Kuvendit Komunal të Beogradit, Goran Vesiq, shkruan...

Drejt G20 në avion me presidentin, rreshterja arrestohet më 39kg kokainë

Një oficere e Forcave Ajrore të Brazilit është arrestuar pasi është kapur me 39 kg kokainë. Ajo ishte duke udhëtuar me kontingjentin e G20...

Paralajmëron Berisha: Cunami i jashtëzakonshëm po vjen, Rama drejt vrimës së miut

Në më pak se 8 orë, opozita e bashkuar pritet të mbajë protestën e saj të 9 kombëtare për heqjen nga posti të kryeministrit...

Pamje fantastike/ Në fazën finale, ja si duket “Arena Kombëtare”

“Arena Kombëtare” shumë shpejt pritet të jetë gati për të pritur kuqezinjtë që të zbresin tapetin e blertë. Nëse gjithçka shkon ashtu si është...

PS po shkon drejt regjimit? Braçe i përgjigjet Pandeli Majkos

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, deklaroi në Kuvend se mungesa e opozitës në zgjedhje do ta degradojë vendin në regjim. Por nuk është në...

Rruga e Shqipërisë drejt BE, Rama për “Die Welt”: Bëmë reforma që vendet negociuese s’i kanë

E përditshmja e madhe gjermane, “Die Welt”, ka publikuar ditën e sotme një botim special të përbërë nga më shumë se 20 artikuj dhe...

Tensionet me Iranin, Trump nis trupa drejt Lindjes së Mesme: Të shohim çdo ndodhë

Presidenti Donald Trump tha të premten se do të nisë rreth 1,500 trupa amerikane në Lindjen e Mesme, kryesisht si masë mbrojtëse, në mesin...

Harta/ Rruga më e re e shqiptarëve drejt Britanisë, rrëfimi i të riut që braktisi vendin

Tragetet e bardha dhe blu nga Anglia janë gati të vendosin në portin Esbjerg të Danimarkët. Në një ditë, ata do të kthehen përsëri...

SHBA rrit “presionin”, aeroplanmbajtësja USS Abraham Lincoln drejt Lindjes së Mesme

Shtetet e Bashkuara kanë dërguar aeroplanembajtësen USS Abraham Lincoln me një flotë avionësh luftarakë dhe bombarduesish në Lindjen e Mesme, si përgjigje ndaj atyre...

Juventusi do të bëjë revolucion, 5 lojtarë të formacionit drejt largimit

Pavarësisht investimeve dhe dominimit në Itali, Juventusi edhe këtë vit ka dështuar në Champions League. Tashmë duket se ka ardhur koha që bardhezinjtë të...

Të fundit

Itali/ Rritet ndjeshëm numri i viktimave nga pandemia

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali po pëson një rritje nga dita në ditë. Gjatë 24 orëve të fundit, vendi fqinj ka regjistruar 24...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Schumacher është në gjendje vegjetative”, neurokirurgu flet për gjendjen e yllit të ‘Formula 1’

Neurokirurgu Erich Riederer është shprehur së fundmi se legjenda e “Formula 1”, Michael Schumacher ka kaluar në gjendje “vegjetative”. Mjeku tha për një televizion francez...

Formula për listat/ Rama: Mund ta diskutojmë, opozita ta harrojë se mund ta pengojë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës, mbi formulën që paraqiti shumica socialiste për hapjen 100% të listave. “Propozimi i referohet një modeli...

U helmua me Novichok, opozitari rus publikon foto nga spitali

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, ka publikuar një fotografi duke zbritur shkallët në rrjetet sociale, pesë ditë pasi doli nga reanimacioni në spital. “Më lejoni...