E mërkurë, 19 Janar, 2022
1.5 C
Tirana

Etiketa

dhuna

“Nuk dua të bëhem palë”, Meta nxjerr foton nga selia e PD-së

Meta nuk ka pranuar të bëhet palë me asnjë sa i takon dhunës në protestën e 8 janarit. Duke analizuar situatën, presidenti i mëshon...

Apel kundër dhunës e pleduajé për respektin

Nga Genc Pollo 1-Nëntë muaj më parë, Samuel Paty, një mësues gjimnazi në Paris, në orën  e mësimit përdori karikatura profane të Profetit Muhamet për...

Tiranë/ Nga dhuna ndaj gruas tek dhuna ndaj rojes së parkingut njofton Policia

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 bënë ndalimin e shtetasit A. Th., 40 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën...

Rama: Opozita dhe Presidenti janë orkestruesit e dhunës

Për kryeministrin Edi Rama, opozita dhe Predsidenti, janë orkestruesit e dhunës që po poshtëron kujtimin e 25-vjeçarit të vrarë, Klodian Rasha. Sipas tij, ata janë...

Publikohet ekspertiza mjeko-ligjore e Alfred Lelës, gazetari bën publik vendimin

Gazetari Alfred Lela shprehet se do ngre padi në gjykatë, referuar dhunës së ushtruar ndaj tij, gjatë protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai ka...

Abuzimi me 15-vjeçaren/ Meta: Dhuna s’mund të kthehet në sistem

Presidenti Meta ka komentuar protestën ku mblodhi bashkë qindra qytetarë, që dënuan aktin e rëndë të përdhunimit të 15-vjeçares nga roja i shkollës në...

Abuzimi me 15-vjeçaren/ “Viktima është bërë paçavure”, Rama shpërthen ndaj deputetëve

Rama ka kritikuar jo vetëm deputetët, por edhe shoqërinë civile që janë marrë këto ditë me rastin e abuzimit të së miturës nga ish-roja...

Artan Fuga tregon çfarë fshihet pas publikimit të videos nga Ardi Veliu

Pak ditë më parë, Ardi Veliu shokoi mbarë opinionin publik, lidhur me publikimin e një video-je të marë nga rrjetet sociale të së ëmës...

“Përgjon qytetarët nga vrima e rrjeteve sociale”, Hajdari ‘bën për një lek’ Ardi Veliun

Deputetja Rudina Hajdari, ka reaguar pas publikimit të videos nga Ardi Veliu. Hajdari shprehet se është e indinjuar nga sjellja e Ardi Veliut, dhe...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

Të fundit

Ukraina: Rusia ka ngritur forcat pranë kufirit, gati të na pushtojë!

Ukraina ka paralajmëruar se Rusia "pothuajse ka përfunduar" ndërtimin e saj të forcave që mund të përdoren për një ofensivë kundër vendit, duke shtuar...

Kina thyen rekordin në prodhimin e qymyrit

Kina prodhoi më shumë qymyr se kurrë vitin e kaluar, ndërsa termocentralet e saj luftuan për të përmbushur kërkesën për energji elektrike, duke minuar...

E rrallë/Dëbora mbulon shkretëtirën e Saharasë

Bora është vendosur në rërën e shkretëtirës së Saharasë, pasi temperaturat ranë nën zero. Fotografi Karim Bouchetata ka kapur dje imazhe mahnitëse të borës dhe...

“Përplasja me Rusinë”, Blinken mbërrin në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, mbërriti në Ukrainë të mërkurën mes frikës në rritje se një pushtim rus ndaj Ukrainës mund të jetë...

Te Gjergji në Lezhë ishte ambasadori austriak…

Nga: Frano Kulli Dje, në përkujtimin e 554- vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ishte edhe ambasadori i Republikës së Austrisë, Dr....