E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

dënimin

“Nuk ta falim kurrë pse s’erdhe me ne”, rrëfimi i gjimnazistes që ndoqi në sallë dënimin e babait

Rrëfimi i bijës së Sami Kokës, koloneli që u dënua me 30 vjet burg nga komunistët. “Bedri Spahiu kundër Sami Kokës, në gjyqin special:...

Mbolli terror në banesa, “Drakula” shqiptar merr dënimin e ‘rrallë’ në Itali

Ai do ta shlyejë dënimin e tij në një famulli në Itali, duke shërbyer në tryezën e të varfërve. Kjo masë alternative dënimi,  nuk...

Zgjedhje në Turqi: Vjelje votash me dënimin me vdekje?

Nga përpjekja për puç në vitin 2016, kthimi i dënimit me vdekje debatohet shpesh në Turqi. Para zgjedhjeve lokale të dielën (31.03) presidenti Erdogan...

Ja bëmat e gjykatësve që ulën dënimin për Dritan Dajtin, pas 5 vitesh i lirë

Gazetari Flamur Vezaj ka bërë një paralajmërim të frikshëm, duke iu referuar dënimit që iu dha Dritan Dajtit. Në një postim në Facebook, Vezaj shkruan...

Masakroi gruan me thikë, shqiptari merr dënimin e rëndë

Shqiptari Muhamed Vrapin 63-vjeç, është dënuar me  30 vjet burg nga një gjykatë italiane. Në qershor të viti 2017, ai  vrau bashkëshorten e tij...

Xibraka/Lirohet nga burgu nipi i Enver Hoxhës, përfundon dënimin

Lirohet Ermal Hoxha. Nipi i ish-diktatorit i dënuar për trafik droge pas zbulimit të laboratorit të kokainës në Xibrakë ka përfunduar dënimin. Ermal Hoxha u...

Foto+Emri/Kush është anëtari i Gjykatës së Lartë, fshehu dënimin në Itali

Ka nisur rreth orës 09:30 seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për anëtarin e Gjykatës së Lartë, gjyqtarin Admir Thanza. ONM-ja ka zbuluar...

Emri+ Foto/ Kush është i riu që u arratis nga Gjykata e Vlorës

Një i paraburgosur është arratisur nga Gjykata e Vlorës. Mësohet se Mikel Kasa ishte në ambientet e Gjykatës teksa po caktohej po jepej dënimi. Ngjarja...

Gjesti i shëmtuar i Salah, rrezikon dënimin nga Federata angleze (Video)

Lionel Messi është në majën e golashënuesve europianë, pasi parakaloi Mohamed Salah pas tregolëshit të shënuar këtë fundjavë dhe është favoriti për të fituar...

India miraton dënimin me vdekje për pedofilët

Qeveria në Indi ka miratuar një urdhëresë ku kërkohet që për rastet e përdhunimit të fëmijëve, të aplikohet dënimi kapital. Kryeministri Narendra Modi ka njoftuar...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...