E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

çështje

Çështja e CEZ/ Balla kërkon përjashtimin e gjyqtares: Ka miqësi me Berishën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka kërkuar përjashtimin e gjyqtares Fatmira Hajdari, nga gjykimi i padisë së Kuvendit për privatizimin e...

Balliu: Banorët e Astirit do e fitojnë çështjen në Strasburg

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, akuzon kryeministrin Edi Rama se po bën një vjedhje galopante te Unaza e Re. Në një dalje publike për mediat,...

Kosova në prag të dorëzimit për çështjen e INTERPOL-it

Qeveria në dorëheqje ka paralajmëruar se do ta tërheqë kërkesën e Kosovës për anëtarësim në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë – INTERPOL në qoftë se...

Shtyhet gjyqi për Izet Haxhinë, Prokuroria shpall moskompetencën për gjykimin e çështjes

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar së fundmi shpalljen e moskompetencës për rigjykimin e Izet Haxhisë, me argumentimin se vepra penale për të cilën është...

Çështja “Neymar” përçan Barcelonën, lojtarët ndihen të tradhtuar

Katër pikë në tre ndeshjet e para nuk i afrohen aspak asaj që pritej nga Barcelona e Ernesto Valverde në këtë sezon në La...

Teatri/ OSBE: Çështja e politizuar. Ja për çfarë këshilluam partitë

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger i është kundërpërgjigjur Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Ai ka deklaruar se përgjigja e tij ndaj ftesës...

“Kapja e tij, çështje kohe”, Sandër Lleshaj flet për ‘njeriun hije’

Qyteti i Shkodrës mbetet ende problem, edhe pse është zbardhur vrasja e dy vëllezërve Bilali. Ministri Lleshaj ishte në qytetin verior më 1 prill,...

“Është një çështje për jetë a vdekje”, çfarë po ndodh me hackerin që tronditi futbollin

Njeriu që tronditi themelet e futbollit duke publikuar në vazhdimësi skandale për milionat e fshehura, për skandalet e lëna në hije dhe për manipulime...

Rama: 17 çështje gjyqësore në proces me fabrikën e shpifjeve, të shohim a…

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se 17 çështje gjyqësore tashmë janë në proces, ndërsa për 10 prej tyre pritet vetëm data e gjyqit. Në një...

Vendimi për Dritan Dajtin, reagon KLGJ: Kjo çështje do trajtohet me paanshmëri

Këshilli i Lartë Gjyqësor, ka njoftuar se është depozituar kërkesa e Ministrit të Drejtësisë, në të cilën kërkohet hetimi disiplinor i veprimtarisë së anëtarëve...

Të fundit

Malajzi/ S’do ta besoni, kapet peshku me dhëmbë njeriu (FOTO)

Një peshk i cili i ka dhëmbët të ngjshme me njeriun, është kapur në Malajzi. Imazhet e peshqve të vegjël janë shpërndarë gjerësisht në...

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...

“Meriton vetëm duartrokitje!”, Meta nxjerr videon e Ramës (VIDEO)

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është ndalur sërish tek ndryshimet kushtetuese, ndërsa ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama, e cila daton në...