E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

bushati

Fidel Ylli dhe Ervin Bushati pa mandat, Xhafaj dhe Rakipi iu zënë vendin

Siç dhe dallohet në tabelën e mëposhtme të KQZ-së, dy deputetët Fidel Ylli dhe Ervin Bushati mbesin pa mandat të ri. Sidomos ky i fundit...

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Ndahet nga jeta babai i ish-ministrit Ditmir Bushati

Sulejman Bushati, babai i ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati është ndarë nga jeta pasditen e sotme. Prej disa kohësh ai vuante nga një sëmundje e...

“M’u duk si Grida Duma!” Balla ‘thumbon’ Bushatin

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla iu përgjigj thirrjes që bëri nga foltorja e Kuvendit, deputeti Ditmir Bushati kundër kontratës konçesionare...

Kriza shëndetësore/ Bushati flet për një grup të ngushtë që përfitojnë tendera

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati përgjatë një interviste televizive theksoi se një grup i ngushtë përfituesish tenderash në Shqipëri duhet të kontribuojnë më shumë...

Mali i Zi miraton ligjin për vendosje të flamujve kombëtarë/ Reagon Bushati

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se në Mal të Zi është miratuar ligji, me anë të së...

Bushati: Qeveria po mbyll çdo zë që është kundër saj

Analisti Andi Bushati mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Open” prej ku theksoi se qeveria po mbyll çdo zë që është kundër...

Bushati në Kongresin Amerikan: Të rrisim kredibilitetin e vendit

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ndodhet në Washington me ftesë të Komisionit të Helsinkit të Kongresit Amerikan për të zhvilluar një seancë informuese mbi...

Përgjigje në vend të Bushatit, për Ambasadën Ruse

Nga: Sokol Balla Një ngjarje e pazakontë ngjau të mërkurën. Ambasada e Federatës Ruse në Shqipëri reagoi ashpër ndaj deklaratave në Real Story të deputetit...

Bushati: BE bëri një hap pas me vendimin negativ për Shqipërinë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24”, prej ku theksoi se Bashkimi Evropian bëri...

Të fundit

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...