E diel, 20 Qershor, 2021
32 C
Tirana

Ndahet nga jeta babai i ish-ministrit Ditmir Bushati

Sulejman Bushati, babai i ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati është ndarë nga jeta pasditen e sotme.

Prej disa kohësh ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe kurohej në SHBA, ku qëndronte tek e bija.

Në vitet 1970-1974 ai ka mbajtur postin e kreut të Komitetit Ekzekutiv të Këshillit Popullor në rrethin e Shkodrës.

Më vonë, deri në vitin 1992 ai ka qenë sekretar i parë i Komitetit të PPSH në Shkodër, Kukës e Lushnjë dhe ka punuar në drejtorinë e bujqësisë pranë komitetit qendror të PPSH, shkruan “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Administrata Biden zëvëndëson fjalën ‘nënë’ me ‘person që lind’ në dokument

Kërkesa për buxhetin e vitit fiskal 2022 të administratës së Biden, e publikuar më herët në qershor, prezantoi termin "njerëz që lindin" për të...

MotoGP/ Mark Markez ‘mund’ dëmtimin në shpatull, fiton pas 1 viti e gjysmë

Sachsenring vazhdon të jetë ‘Marquezring’: Marc Marquez kthehet të fitojë pas një viti e gjysmë dhe e bën këtë në një nga pistat e...

Izraeli kritikon zgjedhjen e “Xhelatit të Teheranit” si president i ri i Iranit

Tel Aviv (Dpa) - Kryeministri izraelit kritikoi sot zgjedhjen në Iran të shefit të gjyqësorit Ebrahim Raisi si presidenti i ardhshëm i vendit. "Zgjedhja e...

NBA/ E ëma e yllit të Bruklinit shkëmben fjalë dashurie me markuesin e djalit

Një histori interesante është zhvilluar gjatë këtij play-off-i në NBA, në përballjet mes Brooklyn Nets dhe Milwaukee Bucks. Është PJ Tucker që i është...

Dita ndërkombëtare e emigrantëve, 20 qershori. OKB: 82 milionë kanë emigruar

Më 20 qershor është Dita Botërore e Refugjatëve. Sipas raportit të fundit të OKB-së, më shumë se 82 milionë njerëz janë zhvendosur, megjithë mbylljen...