E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Bulqize

Tentuan të kultivonin bimë narkotike në banesë, pranga dy vëllezërve në Bulqizë

Policia evidenton dhe godet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike. Dy vëllezër janë arrestuar në Bulqizë, pasi tentuan të kultivonin bimë...

Aksident në Bulqizë, i plagosuri niset me helikopter drejt Tiranës

Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në aksin rrugor Bulqizë-Fushë Bulqizë. Një automjet privat është përplasur me një fugon, duke lënë të...

Bulqizë/Të shtënat me armë, kush është zyrtari që u paralajmërua me plumba

Pasditen e sotme, në fshatin Gjoricë të Bulqizës një person ka qëlluar në ajër nga një automjet tip "Golf". Të shtënat dyshohet se ishin...

Të shtëna në Bulqizë, një person qëllon drejt një banese

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në fshatin Gjoricë të Bulqizës. Nga raportimet paraprake, mësohet se nuk ka të lënduar. Autori...

Plagosen me dy vëllezër në Bulqizë, dërgohen me helikopter drejt Tiranës

Dy vëllezër nga Bulqiza kanë mbetur të plagosur, si pasojë e një sherri për motive të dobëta. Mësohet se në zonën e Bulqizës ka shkuar...

Ç’farë ndodhi në Bulqizë para të shtënave/ Biznesmenin e kërcënonin në telefon

Fillimisht u përfol se një person i vetëm, i ka zënë pritë biznesmenit Gëzim Balla në Bulqizë, dhe ka tentuar që ta eliminojë. Por...

Të shtëna në Bulqizë, objektiv biznesmeni i njohur

Të shtëna me armë janë dëgjuar sot rreth orës 18:00 në Bulqizë. Nga të dhënat e para, mësohet se arma i është drejtuar një...

Kontrolli policor ‘fundos’ 56-vjeçarin, ja çfarë i gjetën në shtëpinë e tij (FOTO)

Nga ana e policisë është goditur një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje. Në pranga ka rënë një 56-vjeçar, pasi mbante armë zjarri dhe...

Helmohen nxënësit në Bulqizë, një e mitur niset me urgjencë drejt Tiranës

Disa nxënës të shkollës 9-vjeçare “Godvi” në Bulqizë kanë përfunduar në spital, pasi dyshohet se janë helmuar. Mësohet se një vajzë e mitur e klasës...

Grabitje në Bulqizë/ Gruas i thyejnë brinjët, burri me fraktura në vesh e sy

Një grabitje raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e djeshme, në një shtëpi në fshatin Çernenë, në Bulqizë. Gjashtë persona kanë grabitur shtëpinë e një çifti...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...