E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

“Na qëlluan persona të tjerë”, dëshmi kontradiktore për vrasjen në Bulqizë

Të dhëna kontradiktore vijnë në lidhje me ngjarjen në Bulqizë. 27-vjeçari Klodian Kola që dyshohet se ka vrarë aksidentalisht shokun e tij, 22 vjeçarin Elidon Basha, mohon të jetë ai autori.

Para hetuesve dhe oficerëve të policisë, Kola ka thënë se nuk e ka qëlluar ai Elidon Bashën, por drejt tyre është qëlluar nga persona të tjerë.

27-vjeçari ka rrëfyer se ka qenë ai që pas plagosjes e ka marrë Elidonin, dhe e ka çuar në spital, por ai fatkeqësisht ka ndërruar jetë nga gjakderdhja.

Në dëshminë e tij para uniformave blu, Kola ka deklaruar se nuk e ka qëlluar ai Elidon Bashën, duke hedhur pretendime se viktima mund të jetë qëlluar nga një person i tretë.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në Bulqizë, ndërsa sipas policisë, Elidon Basha u qëllua aksidentalisht nga shoku i tij, Klodian Kola, ndërsa kishin dalë të dy për gjueti. Viktima mori një plumb në krah, ndërsa ndërroi jetë rrugës për në Spitalin e Traumës në Tiranë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...