E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

U bllokua në galeri, gjendet pas 5 ditësh kërkime trupi i pajetë i minatorit

Trupi i pajetë i minatorit Muharrem Plaku, i cili ishte bllokuar brenda një miniere në Bulqizë, është gjetur pas pesë ditë kërkimesh.

Burimet bënë me dije se trupi i të ndjerit është gjetur në hapësirën e galerisë në një distancë rreth 450 metra në thellësi, i zënë poshtë nga materiali i shembur.

Ngjarja e rëndë u raportua rreth orës 12:00 të së mërkurës, kur pas shembjes së mineraleve, Muharrem Plaku mbeti i bllokuar brenda minierës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Helmimi në Krujë/ PD: Artur Bushi të dorëhiqet

Helmimi i banorëve të Krujës nga uji i pijshëm, është ngritur si shqetësim gjatë seancës së sotme plenare nga kreu i grupit parlamentar i...

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...