E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Pika vaksinimi në Universitete/Rama thirrje studentëve: Vaksinimi i detyrueshëm

Të gjithë studentët dhe pedagogët që duan të futen në auditore me nisjen e vitit të ri, duhet të jenë të vaksinuar. Këtë paralajmërim e ka dhënë kryeministri Rama, ndërsa njofton më tej se dyert e universiteteve janë hapur për vaksinimin e pedagogëve e studentëve, si një garanci më shumë. Kjo edhe për një ecuri sa më të mirë të vitit të ri akademik që është në prag.

Statusi

MIRËMËNGJES

dhe duke ju kujtuar se për të hyrë në auditor vaksinimi është i detyrueshëm, si edhe duke ju njoftuar se tanimë dyert e universiteteve janë hapur për vaksinimin e pedagogëve e studentëve, si një garanci më shumë, për një ecuri sa më të mirë të vitit të ri akademik që është në prag, ju uroj një javë të mbarë.

11 tetori shënon edhe fillimin e vitit të ri akademik. Edhe Ministrja e Arsimit ka apeluar ndaj studentëve dhe pedagogëve që këtë muaj ta shfrytëzojnë për vaksinimin anti-COVID, me qëllim rikthimin sa më parë të normalitetit dhe jetës akademike në auditorët e universiteteve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...