E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Mashtroi dy shtete/Kujt i përkasin eshtrat në makinën e djegur në Pukë?

Një tjetër rrjedhë ka marrë rasti i biznesmenit italian Davide Pecorelli, i cili dyshohej se u dogj brenda makinës së tij në Shqipëri. Ai është gjetur i gjallë në ishullin Elba në Toskana të Italisë, teksa ishte bllokuar në det, pasi motori i gomones ku ndodhej ishte prishur.

Biznesmeni kishte ndryshuar edhe pamjen e jashtme, në mënyrë që të mos identifikohej në Itali. Ai ka dhënë deklarimet në polici, e më pas u la i lirë, por nuk dihen ende arsyet përse ai inskenoi të gjithë ngjarjen.

Paraprakisht dyshohet se ai krijoi këtë skemë, për të fituar siguracionet. Nga Shqipëria ai u largua në mënyrë ilegale nga Hani i Hotit, për të shkuar më pas drejt Italisë, dhe në këtë skemë mashtrimi dyshohet se është ndihmuar edhe nga shqiptarë, kundrejt pagesës. Biznesmeni italian, që së fundmi jetonte si rumun, u gjet tetë muaj pasi la të shkrumbuar makinën e tij në Pukë.

Kujt i përkasin eshtrat e gjetura brenda mjetit “Skoda Fabia”?

Mbetjet kockore që u gjetën brenda makinës së biznesmenit 45-vjeçar, u nisën drejt Italisë më datë dhjetë shkurt të këtij viti. Mostra e eshtrave të gjetura do të krahasoheshin me ADN-në e të vëllait të biznesmenit, Antonello Pecorelli, por ende nuk ka një përgjigje për analizën e tyre. Duke qenë se Pecorelli i gjet gjallë në Itali, kujt i përkasin këto eshtra?/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...