E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

borisj johnson

Britania e Madhe do të kthejë mbrapsht migrantët që hyjnë nga Franca

Britania e Madhe do të kthejnë migrantët, që në mënyrë të paligjshme, përpiqen të kalojnë kanalin e La Manshit nga Franca, tha të premten...

Kryeministri britanik nën presion për të mbledhur parlamentin

Kryeministri britanik Boris Johnson hodhi poshtë të hënën idetë për të thirrur në seancë parlamentin, ndërsa ligjvënësit ndodhen me pushime verore, lidhur me rrjedhjen...

Brexit/ Johnson: BE dhe deputetët britanikë duan ta bllokojnë

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka denoncuar faktin se deputetët e vendit të tij dhe ato të Bashkimit Evropian, janë në një bashkëpunim të tmerrshëm...

Kryeministrja skoceze: Johnson kërkon një Brexit pa marrëveshje

Kryeministrja skoceze, Nicola Sturgeon akuzon kryeministrin e Britanisë, Boris Johnson se perspektiva e tij për një Brexit pa marrëveshje po përçan Britaninë e Madhe. Sturgeon,...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...